Të fundit:

MPJ nënshkruan kornizë bashkëpunimi me Republikën e Maltës

Sot, përgjatë konsultimeve politike mes Ministrive të Punëve të...

“Nëse themelohet Asociacioni, kërkesa e radhës do të jetë Republika Serbe”

Kryetari i komunës së Gjilanit nga radhët e Lëvizjes...

Burri i Albulena Haxhiut – FES-it: Çudi që ju merreni me Asociacionin, qysh po i përkëdhelni serbët?

Alban Krasniqi, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe bashkëshort i...
ISP BroadcastISP Broadcast

Scholes shpjegon çfarë duhet të bëjë Arsenali për ta fituar Premier Ligën

ISP Broadcast

Legjenda e Manchester United, Paul Scholes e ka lavdëruar punën që e ka bërë Arsenali për ta transferuar Leandro Trossard, por beson se pretendenti për titull duhet të synojë të bëjë më shumë transferime para se të mbyllet merkatoja dimërore.

“Topçinjtë” transferuan Trossardin nga Brightoni për 34 milionë euro, dhe sulmuesi belg bëri një paraqitje fantastike në debutimin e tij për klubin kundër Manchester United pasi që hyri në lojë si zëvendësues.

Ishte pikërisht pasimi i Trossard drejt Oleksandr Zinchenkos që e vuri këtë të fundit në pozitë për të harkuar, harkim ky i cili gjeti Eddie Nketiahn i cili shënoi golin e fitores ndaj United.

Ndërsa Scholes e cilësoi nënshkrimin e Trossard si një transferim të madh, fituesi i 11 herë i Premier Ligës e di vlerën e madhe të rezervistëve dhe beson se Arsenali duhet të përforcohet ende më shumë.

“Ata lojtarë të cilët inkuadrohen në lojë mund të mos jenë aq të mirë sa titullarët, por ata mund të jenë edhe më të mirë kur e startojnë ndeshjen nga banka rezervë. Kur Leandro Trossard u inkuadrua në vend të Gabriel Martinellit kundër United, nuk mendova se e dobësoi Arsenalin, dhe me të vërtetë nuk e bëri”, tha Scholes.

“Kështu që unë mendoj se Trossard është një transferim i shkëlqyeshëm. Dy ose tre më shumë do t’i jepnin më shumë motiv kësaj skuadre që të marshoj tutje dhe ta fitojë Premier Ligën”, tha më tej Scholes.

Duket sikur Arsenali është dakord me fjalët e legjendës së United, pasi që së fundi ka konfirmuar transferimin prej 30 milionë eurosh të qendërmbrojtësit Jakub Kiwior nga skuadra e Spezias, dhe thuhet se londinezët po synojnë të përforcojë edhe reparte të tjera.

Raportohet se Arsenali po përpiqet të rrëmbejë lëvizjen e Chelseat për mesfushorin e Brightonit, Moises Caicedo, ndërsa numri 8 i Juventusit, West McKennie thuhet se është gjithashtu në radarin e “Topçinjëve”.

Për më tepër, Arsenali po lufton me Borussia Dortmundin për mbrojtësin e krahut të djathtë, Ivan Fresneda, me adoleshentin që do të marrë vendim për të ardhmen e tij gjatë 24 orëve të ardhshme.

Arsenali në vendin e parë ka pesë pikë më shumë se Manchester City në vendin e dytë, me një ndeshje më pak të zhvilluar se kampioni aktual anglez.

 

spot_img

Të fundit

MPJ nënshkruan kornizë bashkëpunimi me Republikën e Maltës

Sot, përgjatë konsultimeve politike mes Ministrive të Punëve të...

OBSH: Covid-19, ende një emergjencë globale, i nevojshëm menaxhimi i kujdesshëm

"Mbetemi optimistë se brenda vitit të ardhshëm bota do...

Hyseni: Kurti e Osmani po ia rrezikojnë themelet Kosovës

Ish-ministri i jashtëm, Skënder Hyseni, ka reaguar lidhur me...

Deputetja shqiptare reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas...

MPJ nënshkruan kornizë bashkëpunimi me Republikën e Maltës

Sot, përgjatë konsultimeve politike mes Ministrive të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maltës, Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe...

OBSH: Covid-19, ende një emergjencë globale, i nevojshëm menaxhimi i kujdesshëm

"Mbetemi optimistë se brenda vitit të ardhshëm bota do të hyjë në një fazë të re në të cilën shtrimet në spital nga COVID-19...

Hyseni: Kurti e Osmani po ia rrezikojnë themelet Kosovës

Ish-ministri i jashtëm, Skënder Hyseni, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit rreth Asociacionit. Ai ka pasur akuza të rënda për kryeministrin Kurti e presidenten...