Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Zyrtari amerikan vizitë në Kosovë, “shmang” Kurtin – takohet vetëm me presidenten Osmani

Extra AL PVC

Ndihmëssekretari amerikan i Byrosë Ndërkombëtare kundër Narkotikëve dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit, Todd Robinson do të jetë për vizitë zyrtare në Prishtinë, ndërkaq gjatë vizitës këtu do të takohet vetëm me presidenten e shtetit, Vjosa Osmani.

Në njoftimin për media bëhet e ditur se Todd Robinson do të jetë për vizitë edhe në Tiranë nga datat 18-20 mars dhe do të takohet me kryeministrin Edi Rama.

Ndërkaq, Robinson në Kosovë do të jetë nga 20 deri më 22 mars dhe do të takohet vetëm me presidenten Vjosa Osmani.

Ndryshe, mëson se një takim i zyrtarit amerikan me kryeministrin Albin Kurti nuk është planifikuar.

Kjo është hera e dytë brenda dy jave që zyrtarët amerikanë gjatë vizitës në Kosovë nuk takojnë kryeministrin Kurti.

Edhe ndihmësadministratorja e Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), Erin E. McKee në fillim të marsit ishte për vizitë në Kosovë

Gjatë vizitës zyrtare ajo takoi vetëm presidenten e shtetit.

Pas takimit që ka pasur me presidenten Osmani, McKee në një konferencë për media ka thënë se pavarësisht mosmarrëveshjeve me “qeveri të caktuara”, përkushtimi ndaj Kosovës mbetet i palëkundur.

“Edhe pse mund të përballemi me mosmarrëveshje apo sfida me qeveri të caktuara, përkushtimi ynë ndaj popullit të Kosovës mbetet i palëkundur dhe i qëndrueshëm”, ka thënë McKee. /Telegrafi/

spot_img

Të fundit

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga ana e Iranit. “Qytetarët izraelitë, në vitet e fundit, dhe aq më tepër në javët e...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një analizë lidhur me mundësinë e shpërthimit të luftës ndërmjet Izraelit dhe grupit terrorist palestinez të...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka thënë një zëdhënës i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, njofton CNN. Zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari...