Të fundit:

Ushqimet e përpunuara rrisin rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Ushqimet shumë të përpunuara siç janë ushqimi i gatshëm,...

Thëniet më të bukura nga Charlotte Brontë

Charlotte Brontë ishte një romanciere dhe poete angleze, më...

Thënie të urta nga Margaret Mead

Margaret Mead ishte një antropologe kulturore amerikane e cila...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ronaldo “rikthehet” në Real Madrid

ISP Broadcast

Pas zhgënjimit që e përjetoi për shkak të eliminimit nga Kupa e Botës, Cristiano Ronaldo i është rikthyer punës për ta ruajtur formën e tij fizike.

E për ta bërë këtë ai ka zgjedhur qendrën stërvitore të Real Madridit “Valdebebas” në të cilën është stërvitur gjatë pasdites të së mërkurës.

Nuk dihet se për çfarë arsye Ronaldo e ka marrë këtë vendim, por duket ditur faktin se ai ka mbetur pa klub pas largimin nga Manchester UNited, kjo do t’i ndeze edhe më shumë spekulimet mbi të ardhmen e tij.

Deri më tani nuk ka pasur ndonjë raportim se Real Madridi ka shprehur interesim për shërbimet e tij.

Ai është lidhur me një kalim te skuadra arabe Al Nassr për një shifër rekorde prej 400 milionë euro, por deri më tani ky lajm nuk është konfirmuar.  /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Ushqimet e përpunuara rrisin rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Ushqimet shumë të përpunuara siç janë ushqimi i gatshëm,...

Thëniet më të bukura nga Charlotte Brontë

Charlotte Brontë ishte një romanciere dhe poete angleze, më...

Stresi lirohet nga vitaminat B dhe C

Nëse dëshironi të liroheni nga stresi, tashmë e keni...

Kivi ndihmon kundër aciditetit në trup

Shumica dërmuese e njerëzve kanë pH të gjakut që...

Ushqimet e përpunuara rrisin rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Ushqimet shumë të përpunuara siç janë ushqimi i gatshëm, drithërat dhe kripërat, ngre rrezikun e një sulmi në zemër ose në tru, ndërsa shkencëtarët...

Thëniet më të bukura nga Charlotte Brontë

Charlotte Brontë ishte një romanciere dhe poete angleze, më e madhja nga tre motrat Brontë romanet e të cilës u bënë klasikë të letërsisë...

Stresi lirohet nga vitaminat B dhe C

Nëse dëshironi të liroheni nga stresi, tashmë e keni përgjigjen. Ky fenomen shkakton ndryshime në relacionet metabolike si dhe zvogëlon kompleksin e vitaminave B...