“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ronaldo në super formë para Euro 2024 – shkëlqen me dy gola ndaj Irlandës

Extra AL PVC

Portugalia ka fituar me rezultat 3-0 në ndeshjen miqësore ndaj Irlandës e cila u zhvillua në stadiumin “Estadio Municipal de Aveiro”.

Në këtë sfidë shkëlqeu Cristiano Ronaldo i cili ishte autor i dy golave, duke konfirmuar kështu formën e tij të lartë teksa kanë mbetur pak ditë para fillimit të Kampionatit Evropian.

Portugalia kaloi fillimisht në epërsi me anë të Joao Felix që realizoi për 1-0 në minutën e 18-të pas asistimit të Bruno Fernandes.

Pas këtij goli doli në pah magjia e Cristiano Ronaldos i cili në pjesën e dytë realizoi një gol spektakolar duke e lënë “të fjetur” portierin kundërshtarin për 2-0.

Golin e tij të dytë dhe të tretin për Portugalinë, Ronaldo e shënoi në minutën e 60-të pasi u shërbye mirë në zonë nga Diogo Jota.

Pas këtyre dy golave Ronaldo ka arritur në shifrën e 895 golave të shënuar në karrierë, ndërsa do të synojë që të arrijë shifrën e 900 golave të shënuar në Euro 2024.

Portugalia ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian do ta luajë ndaj Republikës Çeke më datë 18 qershor.

spot_img

Të fundit

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi për Sergino Dest, pas një lëndimi serioz të ligamentit të kryqëzuar të përparmë. Blaugranët mund të...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe sipas tij tashmë jemi bashkuar. Ai ka thënë se emri...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca e radhës ndaj Dragisha Millenkoviq, i akuzuar për krime lufte në Kosovë. Në këtë seancë janë...