Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Raportonte ndeshjen Holandë-Argjentinë, gazetari amerikan ndërron jetë

Extra AL PVC

Gazetari amerikan i sportit, Grant Wahl ka ndërruar jetë teksa raportonte çerekfinalen e Kupës së Botës në Katar, Holandë-Argjentinë, ndeshje që u luajt në stadiumin Lusail. Dyshimet janë që ai ka pësuar atak kardiak. Ai ishte 49 vjeç dhe punonte si korrespondent për CBS Sports.

“Të gjithë familjes së futbollit amerikan i është thyer zemra me mësimin e lajmit se kemi humbur Grant Wahl”, shkroi Federata e Futbollit në SHBA.

Whal ishte duke qëndruar në dhomën e medias kur u rrëzua gjatë pjesëve shtesë të ndeshjes. Menjëherë kanë ndërhyrë gazetarët e tjerë që kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Lajmin e trishtë e konfirmoi më pas gruaja e Wahl. Më herët gazetari kishte pushtuar titujt kryesorë të lajmeve pasi u shoqërua nga stafi i sigurisë në stadiumin Ahmad bin Ali sepse kishte veshur një bluzë në solidaritet me komunitetin LGBTQ+.

Më herët ai kishte kryer vizita mjekësore në Katar pasi ishte ndjerë keq. “3 javë me pak gjumë, shumë stres dhe punë”, kishte shkruar ai.

Në SHBA, ai konsiderohet si një prej gazetarëve më të mirë sportivë./tvklan.al

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...