Të fundit:

Kosova dhe BE nënshkruajnë marrëveshje me vlerë mbi 1 miliardë euro

Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë nënshkruar marrëveshjen mbi pjesëmarrjen...

Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova,...

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...
ISP BroadcastISP Broadcast

Qeveria ndan 5.8 milionë euro për përballje me inflacionin

ISP Broadcast

Qeveria e Kosovës, sot ndau 5.8 milionë euro si mbështetje për përballje me inflacionin.

Një pjesë e mjeteve do të shkojnë për studentët që nuk kanë marrë shumën prej 100 euro, ndërsa pjesa tjetër është shtesa për punëtorët e ndërmarrjeve publike dhe po ashtu subvencionimin e pagesave për kursimin e energjisë elektrike.

Në mbledhjen e sotme, ekzektuvi themeloi edhe Këshillin shtetëror organizativ për shënimin e 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës dhe 25 vjetorin të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Qeveria po ashtu procedojë në Kuvend dhënien e ivenstitorit strategjik kompanisë “Moxico Luma Kosova Mining L.L.C.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit?

Një sfidë e re për Serbinë - BE-ja dëshiron...

Kosova dhe BE nënshkruajnë marrëveshje me vlerë mbi 1 miliardë euro

Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë nënshkruar marrëveshjen mbi pjesëmarrjen...

Nëna e Skënderbeut, Vjosava Tribalda ishte shqiptare nga Tetova e Pollogut

Nëna e Gjergjit, që vazhdimisht është prezantuar si Voisava...

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin

Deputeti i Bundestagut gjerman, Nils Schmid është takuar me...

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit?

Një sfidë e re për Serbinë - BE-ja dëshiron të përfshijë dispozitat e Marrëveshjes së Ohrit në kapitullin 35 të negociatave. Çfarë do të...

Kosova dhe BE nënshkruajnë marrëveshje me vlerë mbi 1 miliardë euro

Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë nënshkruar marrëveshjen mbi pjesëmarrjen e Kosovës në programin e BE-së “Qytetarët, barazia, të drejtat dhe vlerat”. Buxheti total i këtij...

Nëna e Skënderbeut, Vjosava Tribalda ishte shqiptare nga Tetova e Pollogut

Nëna e Gjergjit, që vazhdimisht është prezantuar si Voisava e që në latinishten dhe sllavishten e vjetër mund të deshifrohet dhe lexohet edhe si...