Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

PSD kërkon dorëheqjen e Kurtit, qytetarët u terrorizuan tash e 1 javë nga filmat e tij në veri

ISP Broadcast

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot pas një takimi me liderët opozitarë njoftoi për shtyerjen e zgjedhjeve në veri të vendit për datën 30 prill 2023.

Aktivisti i PSD-së, Frashër Krasniqi, ka thënë se në një situatë të tillë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet të japë dorëheqje e përgjegjësi.

Sipas tij, nga veprimet e Kurtit u terrorizuan shumë qytetarë të veriut.

“Veliu, veliu, sovlaniteti, sovlaniteti… tap zgjedhjet n’prill!”

“Albin Kurti duhet të japë dorëheqje e përgjegjësi!”

“Sepse dhjetëra mijëra qytetarë, serbë e shqiptarë, u terrorizuan tash e 1 javë nga filmat e tij. Sepse një polic e kemi ende në spital nga plagët prej filmave të tij”, shkroi Krasniqi në Facebook.

Tashmë një javë është situatë e tensionuar në veri të Kosovës, ku fillimisht u plagos një polic nga persona të armatosur, kurse sot u barrikaduan edhe disa rrugë.  /TV Arbëria

 

 

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...