Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës, shkelje e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

PSD kërkon dorëheqjen e Kurtit, qytetarët u terrorizuan tash e 1 javë nga filmat e tij në veri

Extra AL PVC

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot pas një takimi me liderët opozitarë njoftoi për shtyerjen e zgjedhjeve në veri të vendit për datën 30 prill 2023.

Aktivisti i PSD-së, Frashër Krasniqi, ka thënë se në një situatë të tillë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet të japë dorëheqje e përgjegjësi.

Sipas tij, nga veprimet e Kurtit u terrorizuan shumë qytetarë të veriut.

“Veliu, veliu, sovlaniteti, sovlaniteti… tap zgjedhjet n’prill!”

“Albin Kurti duhet të japë dorëheqje e përgjegjësi!”

“Sepse dhjetëra mijëra qytetarë, serbë e shqiptarë, u terrorizuan tash e 1 javë nga filmat e tij. Sepse një polic e kemi ende në spital nga plagët prej filmave të tij”, shkroi Krasniqi në Facebook.

Tashmë një javë është situatë e tensionuar në veri të Kosovës, ku fillimisht u plagos një polic nga persona të armatosur, kurse sot u barrikaduan edhe disa rrugë.  /TV Arbëria

 

 

spot_img

Të fundit

Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës, shkelje e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me...

MASH kërkon të kompensohen ditët e humbura të mësimit për shkak të zgjedhjeve, SASHK kundërshton

Ministria e Arsimit dhe Shkencës me shkrim i ka...

Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70 për qind...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës, shkelje e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook, i ka reaguar kryeministrit të vendit Albin...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, të cilat do...