“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Pas 5 ditësh të sondazhit të TV Arbërisë, 94,6 % e qytetarëve kërkojnë largimin e Agim Ademit nga Federata

Extra AL PVC

Pjesa më e madhe e qytetarëve të Kosovës janë të mendimit se Agim Ademi duhet t’i jep fund qëndrimit si kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës.

Me humbjen ndaj Rumanisë, ndër kritikat më të mëdha kanë qenë për Ademin shkaku i problemeve brenda skuadër, ashtu siç foli edhe Edon Zhegrova, pavarësisht që i ra pishman disa orë më vonë.

TV Arbëria ka krijuar një sondazh se nëse duhet të largohej nga FFK-ja, dhe plotë 94,6 % votuan se ishin ‘pro’ vendimit të largimit së Ademit.

Në mediat lokale u raportua edhe që lojtarët i kanë kërkuar kapitenit Amir Rrahmani t’i kërkojë Ademit të jep dorëheqje, por deri më tani s’ka asgjë të konfirmuar.

Deri më tani nuk ka asnjë reagim nga FFK-ja dhe mbetet të shihet në ditët në vijim se a do të merret ndonjë vendim.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi për Sergino Dest, pas një lëndimi serioz të ligamentit të kryqëzuar të përparmë. Blaugranët mund të...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe sipas tij tashmë jemi bashkuar. Ai ka thënë se emri...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca e radhës ndaj Dragisha Millenkoviq, i akuzuar për krime lufte në Kosovë. Në këtë seancë janë...