Të fundit:

Politikani serb: E vërteta për Adem Jasharin dhe luftën në Kosovë po i fshehet popullit në Serbi

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, thotë se mbi kokën e...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...
ISP BroadcastISP Broadcast

Plenkoviq për dialogun Prishtinë-Beograd: Bisedimet janë e vetmja zgjidhje për një marrëveshje

ISP Broadcast

Presidenti i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, ka folur në lidhje për dialogun Kosovë-Serbi, duke inkurajuar për një marrëveshje.

“Unë besoj se bisedimet janë e vetmja zgjidhje dhe ne i inkurojmë për një marrëveshje. Dialogu i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, në veçanti nga përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell dhe emisari i BE-së Miroslav Lajçak kanë shumë përvojë, ata janë përfshirë edhe në aktivitet e vjetra të regjionit”, ka theksuar Plenkoviq.

Plenkoviq shtoi se Serbia nuk duhet të ulet në dy karrige, nëse me të vërtet ka ambicie që t’i bashkohet BE-së.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Ka një lajm të mrekullueshëm për ata që pinë kafe amerikane

Kafeja e filtrit, pjesë e së cilës është kafeja...

Boronicat ulin rrezikun për sëmundje të zemrës deri në 20%

Ngjura e errët në boronica mund të zvogëlojë rrezikun...

Dështon mbledhja e Komisionit për Ekonomi

Ka dështuar shqyrtimi i Projektligjit që ishte paraparë të...

Mbajtja e zgjedhjeve të brendshme nuk është çështje momentumi, por e zbatimit të statutit

Shkruan: Afrim Kasolli -Kam qenë nga ata që në...

Ka një lajm të mrekullueshëm për ata që pinë kafe amerikane

Kafeja e filtrit, pjesë e së cilës është kafeja amerikane, mund të zvogëlojë rrezikun e sulmit në zemër deri në 15 për qind, ka...

Boronicat ulin rrezikun për sëmundje të zemrës deri në 20%

Ngjura e errët në boronica mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës për 20 përqind, sipas një studimi të ri. Hulumtuesit gjetën se ata...

Dështon mbledhja e Komisionit për Ekonomi

Ka dështuar shqyrtimi i Projektligjit që ishte paraparë të mbahet të mërkurën në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti. Shkak për këtë është bërë...