Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Përplasje me ofendime mes deputetëve të PDK-së dhe LVV-së: Ariana Musliu i thotë ‘Zip it’ Arjeta Fejzës

Extra AL PVC

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, është përplasur verbalisht me deputeten e  LVV-së, Arjeta Fejza, në Komisionin për të Drejtat e Njeriut, ku u diskutua për pakënaqësitë ndaj kushteve që i kanë pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

Deputetja Fejza në fjalën e saj akuzoi Musliu-Shoshin se në secilën mbledhje të komisionit e merr fjalën edhe gjuan një mori ofendimesh.

“Ariana zakonisht në secilën mbledhje të komisionit e merr fjalën edhe i gjuan një mori ofendimesh edhe asnjëherë nuk fokusohet tek tema, kurrgjë përmbajtjesore nuk nxirret prej asaj, përveç ofendimeve të skajshme”, tha deputetja Fejza.

Ndërkaq, Musliu-Shoshi iu drejtua Fejzës me fjalët “Zip-it” apo “mbylle gojën” nga gjuha angleze.

“Arjetë kurrgjë nuk kërkova prej teje, as analizë. Të lutem mos u mundo me bo emër duke u marrë me mua. Të lutem zip it se po du me dëgju nga sindikata, të lutem”- u shpreh Musliu-Shoshi.

“Ti që flet për respekt, këqyre me çfarë gjuhe po drejtohesh kolegëve këtu në Kuvend. Për ata që se dinë është “Mbylle gojën”, ky është niveli i respektit dhe i konsideratës” , iu kundërpërgjigj Fejza.

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...