Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Penguan zyrtarët policorë në kryerje të detyrës, u arrestuan tre persona

Extra AL PVC

Tre burra janë arrestuar të hënën në mbrëmje në rrugën “Dalmatët” në Prishtinë, pasi kanë penguar në shqiptimin e gjobës për zhurmën në lokal dhe më pas kanë sulmuar fizikisht dy zyrtarë policor në kryerje të detyrës zyrtare.

Policia sot ka informuar se personat e lënduar kanë pranuar tretman mjekësor.

“Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovar, pasi që kanë penguar në shqiptimin e gjobës për zhurmën në lokal dhe më pas kanë sulmuar fizikisht dy zyrtar policor në kryerje të detyrës zyrtare. Me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje, ndërsa dy të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt.”, ka bërë të ditur Policia.    /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e...

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë në botën e aktrimit. Lajmi u bë publik përmes një videoje të postuar në llogarinë e...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do të eksplorojë për mënyra se si të përdorë në të ardhmen të ardhurat nga asetet...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë të palestinezëve, UNRWA, duke ofruar një pako të ndihmës humanitare në vlerë prej 35 milionë...