Limaj të rinjëve: Kujdes se çfarë flisni për Kosovën, kurrë më sigurt se sot s’ka qenë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj në një takim...

Gjysma e invalidëve të UÇK-së pajisen me proteza të reja

Gjysma e invalidëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Pamje të reja nga grabitja e armatosur në Ferizaj

Extra AL PVC

Në rrjetet sociale janë duke qarkulluar pamje të reja nga grabitja e armatosur që ndodhi para dy ditësh në Ferizaj, në afërsi të pikës së karburanteve “Hib Petrol”, në bankomatet që ndodhen aty.

Në pamjet e reja që janë publikuar në Tik Tok, shihen personat e armatosur duke vendosur eksploziv pranë bankomatit, transmeton Telegrafi.

Nga hetimet e para hetuesit rajonal kanë mësuar se cak i personave të maskuar ishin 3 bankomatet që gjenden skaj rrugës magjistrale në parkingun e qendrës tregtare ”Superviva” në Ferizaj.

“Personat e maskuar fillimisht me një mjet plasës kanë shpërthyer njërin bankomat, ndërsa kanë dëmtuar edhe dy bankomatët tjerë, mirëpo falë intervenimit të shpejtë të policisë, posa arrijnë patrulla e parë policore, të dyshuarit fillojnë të shtënë në drejtim të veturës së policisë dhe të largohen nga vendi i ngjarjes”, kishte njoftuar policia.

Rasti është cilësuar ” Vrasje e mbetur në tentativë, grabitje e armatosur e mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.​

https://www.tiktok.com/@ajeshqiptar/video/7297954153672805638?embed_source=121355059%2C121351166%2C121331973%2C120811592%2C120810756%3Bnull%3Bembed_blank&refer=embed&referer_url=ekonomiaonline.com%2Fpamje-te-reja-nga-grabitja-e-armatosur-ne-ferizaj-personat-e-dyshimte-shihen-duke-vendosur-eksploziv-prane-bankomatit%2F&referer_video_id=7297954153672805638

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Belgjika fiton ndaj Rumanisë, bëhet “llugë” në grupin E

Belgjika ka shënuar fitore ndaj Rumanisë në kuadër të...

Forcat izraelite e lidhin palestinezin e plagosur në një xhip gjatë bastisjes

Forcat e ushtrisë izraelite lidhën një palestinez të plagosur...

Limaj të rinjëve: Kujdes se çfarë flisni për Kosovën, kurrë më sigurt se sot s’ka qenë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj në një takim...

Kastrati vizitë në Itali: Kemi ardhur t’i njoftojmë bashkëatdheratë tanë me problemet dhe vështirësit që ka komuna e Malishevës

Kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati ka njoftuar se kanë qenë në vizitë në Itali. Kastrati është shprehur se në Itali kanë shkuar që t'i vizitojnë...

Belgjika fiton ndaj Rumanisë, bëhet “llugë” në grupin E

Belgjika ka shënuar fitore ndaj Rumanisë në kuadër të xhiros së dytë në Kampionatin Evropian. Belgët triumfuan 2:0 ndaj rumunëve, duke e fituar ndeshjen e...

Forcat izraelite e lidhin palestinezin e plagosur në një xhip gjatë bastisjes

Forcat e ushtrisë izraelite lidhën një palestinez të plagosur në pjesën e përparime të xhipit ushtarak gjatë një bastisjeje në qytetin e pushtuar të...