Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës, shkelje e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Një pikë karburanti sërish dhuroi falas benzinë në SHBA

Extra AL PVC

Së pari kishte “Ditën e Karburanteve të Prillit” gjersa ditën e sotme e shpalli si “Tanksgiving – Dita e dhënies së karburanteve”.

Bëhet fjalë për Ernie Boch Jr., një biznesmen vendas, i cili shpërndau 26 mijë litra benzinë më 1 prill.

Fushata për shpërndarjen e benzinës falas shkoi mirë me një kolonë qindra metra të gjatë dhe e gjithë karburanti i planifikuar u shpërnda në vetëm dy orë.

Tani ai organizoi një Tanksgiving dhe vendosi të dhurojë benzinë me vlerë 50 mijë dollarë. Dhe përsëri, Boch krijoi një interes të paparë, madje pati informacione se do të shpërndaheshin 50 mijë litra karburant, që sipas çmimeve aktuale të karburantit kap vlerën e gati 190 mijë dollarëve.

Kësaj radhe punonjësit e pikës së karburantit morën një udhëzim që nuk mund të derdhej më shumë se 75 dollarë karburant për veturë dhe gjithçka që sa më shumë njerëz të mund të merrnin karburant falas.

Boch theksoi se kjo është e mjaftueshme për një rezervuar të plotë. Këtë herë ai vendosi të jepte dy herë më shumë benzinë se sa më 1 prill.

Shumë amerikanë janë mirënjohës ndaj tij, madje edhe pronarët e automjeteve elektrike e kanë lavdëruar atë. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës, shkelje e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me...

MASH kërkon të kompensohen ditët e humbura të mësimit për shkak të zgjedhjeve, SASHK kundërshton

Ministria e Arsimit dhe Shkencës me shkrim i ka...

Importi në Shqipëri, 70 për qind më i lartë në vitin 2024

Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70 për qind...

Ish Kryeministri Mustafa: Marrëveshja e 2015-ës, shkelje e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Ish-kryeministri dhe Ish kryetari i partisë Lidhja Demokratike e Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook, i ka reaguar kryeministrit të vendit Albin...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, të cilat do...