Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Extra AL PVC

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave në oborrin e shtëpisë së një ndërtese në Berlin, njoftoi policia të dielën.

30-vjeçari thuhet se ka bërtitur dhe ka shkatërruar biçikleta në oborrin e një ndërtese apartamentesh në lagjen Charlottenburg të Berlinit të premten vonë në mbrëmje, sipas një deklarate të policisë.

Në raportin e policisë thuhet se ai është sulmuar dhe pështyu në drejtim të shërbyesve të urgjencës. Kur oficerët që ishin alarmuar tentuan ta arrestonin, ai u rrëzua përtokë. Burri u rrëzua gjatë arrestimit dhe u diagnostikua me atak në zemër në spital, tha policia, duke shtuar se burri vdiq të shtunën në mëngjes.

Një komision vrasjesh nga Policia e Shtetit po heton nëse ka lidhje arrestimi me vdekjen. Sipas policisë, në këtë rast nuk përjashtohen edhe sëmundjet e mëparshme.

Vitet e fundit, policia gjermane është kritikuar vazhdimisht për përdorimin e forcës së tepruar gjatë kapjes së të dyshuarve, gjë që shpesh rezulton me lëndime të rënda.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...