Të fundit:

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...

Aksidentohet një veturë e Policisë në Lipjan

Është aksidentuar dje një veturë e policisë në Lipjan. Përveç...
ISP BroadcastISP Broadcast

Neymar lirohet nga akuzat për mashtrim ish-klubit të tij

ISP Broadcast

Neymar është liruar nga të gjitha akuzat nga gjykata spanjolle në rastin e mashtrimit në lidhje me transferimin e tij nga Santos te Barcelona në vitin 2013.

Superylli brazilian dhe kolegët e tij të pandehur, duke përfshirë babain e tij dhe ish-presidentët e Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe Sandro Rosell, janë liruar të gjithë nga akuzat.

Akuzat kishin të bënin me kalimin e Neymar nga Santos te Barcelona në vitin 2013 dhe u ngritën nga kompania braziliane DIS. Kompania kishte në pronësi 40 për qind të të drejtave të Neymar-it ndërsa ai ishte në skuadrën braziliane dhe pretendoi se atyre iu detyrohej një pjesë e parave të transferimit të tij te Barcelona.

DIS kishte kërkuar një dënim me pesë vjet burg për Neymar dhe një gjobë prej 149 milionë euro për të pandehurit.

“Nuk është vërtetuar se ka pasur një kontratë të rreme apo se DIS është synuar të dëmtohet”, tha gjykata në një deklaratë të shkurtër.

30-vjeçari do të marrë pushim pas humbjes së Brazilit në çerekfinalen e Kupës së Botës 2022 ndaj Kroacisë përpara se të kthehet në Paris Saint-Germain.

Kampionët e Ligue 1 do të kthehen në aksion më 28 dhjetor kundër Strasburgut. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Ishte në kërkim nga INTERPOL-i, arrestohet në Zveçan një shtetas serb

Është arrestuar dje në Zveçan një shtetas i Serbisë...

Arrestohen gjashtë persona për falsifikim të parasë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), dhe Policia...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...

Ishte në kërkim nga INTERPOL-i, arrestohet në Zveçan një shtetas serb

Është arrestuar dje në Zveçan një shtetas i Serbisë nën dyshimin se ka kryer veprën penale kontrabandim me mallra, heqje apo dëmtim i vulave...

Arrestohen gjashtë persona për falsifikim të parasë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), dhe Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, ka realizuar një operacion gjatë...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur ajo ndodh nuk është aspak ndonjë ndjesi e mirë. Sidoqoftë, krahas krenarisë ndeshemi aq shumë...