Të fundit:

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Neymar lirohet nga akuzat për mashtrim ish-klubit të tij

ISP Broadcast

Neymar është liruar nga të gjitha akuzat nga gjykata spanjolle në rastin e mashtrimit në lidhje me transferimin e tij nga Santos te Barcelona në vitin 2013.

Superylli brazilian dhe kolegët e tij të pandehur, duke përfshirë babain e tij dhe ish-presidentët e Barcelonës, Josep Maria Bartomeu dhe Sandro Rosell, janë liruar të gjithë nga akuzat.

Akuzat kishin të bënin me kalimin e Neymar nga Santos te Barcelona në vitin 2013 dhe u ngritën nga kompania braziliane DIS. Kompania kishte në pronësi 40 për qind të të drejtave të Neymar-it ndërsa ai ishte në skuadrën braziliane dhe pretendoi se atyre iu detyrohej një pjesë e parave të transferimit të tij te Barcelona.

DIS kishte kërkuar një dënim me pesë vjet burg për Neymar dhe një gjobë prej 149 milionë euro për të pandehurit.

“Nuk është vërtetuar se ka pasur një kontratë të rreme apo se DIS është synuar të dëmtohet”, tha gjykata në një deklaratë të shkurtër.

30-vjeçari do të marrë pushim pas humbjes së Brazilit në çerekfinalen e Kupës së Botës 2022 ndaj Kroacisë përpara se të kthehet në Paris Saint-Germain.

Kampionët e Ligue 1 do të kthehen në aksion më 28 dhjetor kundër Strasburgut. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca, mbylli punimet e seancës sotme plenare, ku deputetët debatuan me kryeministrin Albin Kurti, për marrëveshjen...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po e mashtron Kuvendin dhe qytetarët për...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se është dakorduar për një marrëveshje emergjence me Serbinë, që mbyll...