Të fundit:

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

ISP Broadcast

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte takuar në Tiranë me presidentin e Shqipërisë në atë kohë Ramiz Alinë.

Në një video të pa publikuar më parë dëgjohet zëri i Ramiz Alisë, duke thënë se “Kosova dhe Shqipëria janë një komb dhe një popull”.

Ai po ashtu thoshte, se çështja e Kosovës dhe e Shqipërisë janë e njëjta gjë.

“Sepse ne konsiderojmë që çështja e Kosovës, dhe çështja e Shqipërisë janë një… Po i dhimti koka Shqipërisë, do i dhëmb koka edhe Kosovës. Po i dhimti koka Kosovës, i dhëmb koka edhe Shqipërisë. Sepse jemi një popull një komb dhe po, ka të mira kjo pjesë e kombit shqiptarë këtë anë të kufirit, ka të mira edhe në pjesën tjetër, ose i vjen mirë i ngjallet gëzim kënaqësi dhe anasjelltas”, kishte thënë presidenti Ramiz Alija, gjatë takimit me presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ky takim, i të dy liderëve, besohet se i pati hapur rrugët për trajnimin e grupeve të para të UÇK-së, në Shqipëri. Në grupin e parë besohet të ketë marrë pjesë dëshmori i kombit Zahir Pajaziti, kurse në të dytin komandanti Adem Jashari./TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi...

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë në Milot. Nga pamjet të cilat ka siguruar TV Arbëria, shihet se njësitet relevante kanë dalur...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi në Ferizaj bënte kalkulime ta rëzonte FC Malishevën nga Superliga. Ai tha se Agim Ademi kishte...

Gazetari i sportit Arlind Sadiku, thotë se ekipi i ‘FC Malishevës’ duhet të merret shembull për organizim të mirë

Gazetari i sportit, Arlind Sadiku, ishte i ftuar sot në emisionin 'Rock 'N' Roll Football', ku foli për ekipet futbollistike të Kosovës. I pyetur për...