Të fundit:

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...

Aksidentohet një veturë e Policisë në Lipjan

Është aksidentuar dje një veturë e policisë në Lipjan. Përveç...
ISP BroadcastISP Broadcast

Në Mitrovicën e veriut për 24 orë janë raportuar disa incidente

ISP Broadcast

Disa incidente ka raportuar policia e Kosovës në veri të Mitrovicës gjatë së mërkurës dhe të enjten në orët e para të mëngjesit.

Policia ka bërë të ditur se në oborrin e një shtëpie janë hedhur dy shok bomba. Përveç shqetësimeve nga detonimi nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar apo dëme materiale.

Po ashtu në lagjen e Boshnjakëve është dëgjuar një shpërthim/detonim. Sipas informacioneve fillestare dyshohet se disa persona të dyshuar kishin hedhur një shok bombë nga një automjet dhe ishin larguar me shpejtësi të madhe. Po në këtë lagje është raportuar se një automjet është kapluar nga zjarri.

Incidentet kriminale

Shkaktim i rrezikut te përgjithshëm mbajtje ne pronësi posedim kontroll i paautorizuar i armës

Kodra e Minatorëve, Mitrovicë veri 07.12.2022, rreth orës 20:30, është raportuar se në oborrin e një shtëpie janë hedhur dy shok bomba, Përveç shqetësimeve nga detonimi nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar apo dëme materiale. Njësitë kompetente policore kanë dalë në lokacion për të trajtuar rastin.

Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm

Lagja e Boshnjakëve, Mitrovicë veri, 07.12.2022, rreth orës 20:40 policia ka pranuar informatën se në lokacionin e lartcekur është dëgjuar një shpërthim/detonim. Sipas informacioneve fillestare dyshohet se disa persona të dyshuar kishin hedhur një shok bombë nga një automjet dhe ishin larguar me shpejtësi të madhe. Një automjet ka pësuar dëme materiale përderisa nuk raportohet për të lënduar. Njësitë kompetente policore kanë dalë në lokacion për të trajtuar rastin.

Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm dhe zjarrvënie

Lagja e Boshnjakëve, Mitrovicë veri, 08.12.2022, 01:45; Është raportuar se në lokacionin lartcekur një automjet është kapluar nga zjarri. Njësitë policore dhe ato të zjarrfikësve iu janë përgjigjur rastit. Zjarri është lokalizuar ndërsa hetime të tjera lidhur me incidentin janë në proces nga njësitet kompetente. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Ishte në kërkim nga INTERPOL-i, arrestohet në Zveçan një shtetas serb

Është arrestuar dje në Zveçan një shtetas i Serbisë...

Arrestohen gjashtë persona për falsifikim të parasë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), dhe Policia...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...

Ishte në kërkim nga INTERPOL-i, arrestohet në Zveçan një shtetas serb

Është arrestuar dje në Zveçan një shtetas i Serbisë nën dyshimin se ka kryer veprën penale kontrabandim me mallra, heqje apo dëmtim i vulave...

Arrestohen gjashtë persona për falsifikim të parasë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), dhe Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, ka realizuar një operacion gjatë...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur ajo ndodh nuk është aspak ndonjë ndjesi e mirë. Sidoqoftë, krahas krenarisë ndeshemi aq shumë...