Të fundit:

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Sekuestrohen 24 thika në Merdarë, policia nis hetimet

Policia Kufitare e Kosovës në Merdare, gjatë realizimit të...

Erërat e forta rrëzojnë një shtyllë elektrike në Klinë – disa fshatra mbesin pa rrymë

Erërat e forta kanë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik...
ISP BroadcastISP Broadcast

Nagavci: “Gjuha Shqipe dhe Kultura Shqiptare” niveli II dhe III dedikuar diasporës

ISP Broadcast

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci ka takuar sot ministren e Arsimit në Shqipëri, Evis Kushi me ç’rast kanë biseduar për punën e deritanishme dhe projektet e përbashkëta.

“Diskutuam për tekstet “Gjuha Shqipe dhe Kultura Shqiptare” niveli II dhe III për fëmijët në diasporë. Falenderoj ministren Kushi për mbështetjen që na ofroi në lidhje me përvojën e Shqipërisë në zhvillimin e provimeve të licencimit për profesionin e mësuesit dhe profesionet e tjera të rregulluara”, ka shkruar Nagavci në facebook.

“Kisha kënaqësinë të takoj sot ministren e Arsimit në Shqipëri, Evis Kushi me ç’rast biseduam për punën e deritanishme dhe projektet tona të përbashkëta. Po ashtu diskutuam edhe për tekstet “Gjuha Shqipe dhe Kultura Shqiptare” niveli II dhe III për fëmijët në diasporë. Falenderoj ministren Kushi për mbështetjen që na ofroi në lidhje me përvojën e Shqipërisë në zhvillimin e provimeve të licencimit për profesionin e mësuesit dhe profesionet e tjera të rregulluara”, ka shkruar Nagavci.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura...

Çfarë do të thotë të falësh dikë me zemër

“Të falësh dikë nuk do të thotë ta dënosh...

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj në fshatin e saj të lindjes. Ndërsa, Prokuroria bënë thirrje të respektohet e drejta e privatësisë...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave në oborrin e shtëpisë së një ndërtese në Berlin, njoftoi policia të dielën. 30-vjeçari thuhet se...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura sa i përket ngjyrës së syve. Ngjyrë kafe apo të zezë, ata jeshilë apo të...