Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Musliu: Në shkarkimin tim ka gisht Lumir Abdixhiku

Extra AL PVC

Ish-drejtori i Shërbimeve Publike në Prishtinë, Ilirik Musliu ka folur sërish pas shkarkimit nga kjo pozitë nga kryetari Përparim Rama.

Ai për këtë vendim ka drejtuar gishtin te kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

“Pavarësisht se Përparimi ka deklaruar se nuk është në LDK dhe do t’iu shërbejë qytetarëve. Ai ka thënë se dëshirojmë me punue e jo mu marrë me politikë, por në fund vendosi politika…Është e qartë që shkarkimi im ka ndodhur në koordinim me Abdixhikun. Nuk mund Rama të merr vendime me kokën e vet ashtu siç nuk mundet Uran Ismaili te vendos pa u konsultuar me Kryesinë”, ka deklaruar Musliu në RTV Dukagjini.

Nënkryetari i PDK-së në Prishtinë thotë se vendimi për shkarkimin e tij në mënyrën se si është bërë ishte i padrejtë.

“Për mua ka qenë totalisht e papritshme dhe shokuese, nuk mund ta fshehë. Drejtoria e Shërbimeve Publike ka qenë prej drejtorive që pasur performancën ndër më të mirat. Kemi merituar që të na ftojë në tavolinë dhe të na tregojë që së paku me performancë nuk lidhet ky vendim. Ne e kuptojmë vendimin politik. Pozicioni politikë ndryshon dhe pushteti nuk është i përjetshëm”.

Ndryshe, kryetari i Prishtinës Përparim Rama të hënën ka liruar nga detyra nënkryetaren Donjeta Sahatçiu e cila ishte e propozuar nga PDK për këtë post si pjesë e marrëveshjes së koalicionit.

Sahatçiu ishte zyrtarja e dytë e PDK-së që shkarkohet nga Rama pas Ilirik Musliut i cili ka mbajtur pozitën e drejtorit të Shërbimeve Publike në Prishtinë.

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...