Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Me pesë humbje e një fitore, Ylli e mbyllë aventurën në FIBA Europe Cup

Extra AL PVC

Golden Eagle Ylli ka pësuar humbje në ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Kampionët e Kosovës pësuan nga Bamberg me shifrat 60:76 (16:23, 16:20, 19:14, 9:19).

Pas një fillimi të barabartë, pranë rezultatit 13:13, gjermanët me kalimin e minutave ishin më të mirë, duke e fituar çerekun e parë 16:23. Skuadra gjermane për një nuancë ishte më e mirë edhe në periudhën e dytë, që e fitoi 16:20, për të shkuar në pushim me shifrat 32:43.

Ylli u rikthye furishëm në periodën e tretë, ku afruan rezultatin në vetëm tri pikë, 51:54, ndërsa shifrat në semafor pas 30 minutash ishin 51:57. Bamberg ruajti epërsinë në dhjetë minutat e fundit, duke mos e rrezikuar fitoren për të triumfuar 60:76.

Për therandasit u dalluan Rashun Davis me 15 pikë dhe Jay Threatt me 13.

Ylli e mbylli grupin me një fitore e pesë humbje, kurse Bamberg me katër fitore e dy humbje, për tu kualifikuar në xhiron e ardhshme.

Kujtojmë se kjo është hera e parë për therandasit që garojnë në arenën evropiane.

spot_img

Të fundit

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e...

Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë të palestinezëve, UNRWA, duke ofruar një pako të ndihmës humanitare në vlerë prej 35 milionë...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e Stefano Piolit. Shtypi italian e bën të sigurt marrëveshjen dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi. 51-vjeçari i lindur...

Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit shqiptar, Naim Frashëri, raporton TV Arbëria. Naim Frashëri lindi në Frashër të Dangëllisë së Përmetit më...