Të fundit:

Qeveria mban mbledhje elektronike, ja vendimet që mori

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhje...

Mbi 70 aksidente trafiku për dy ditë, 8 persona të vdekur që nga janari

Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek...

Express: Shqipëria ka gjithçka që një turist mund të dëshirojë për pushime

Vendi befasues ka gjithçka që një turist mund të...
ISP BroadcastISP Broadcast

Maroku-Portugalia, sfida mund të luhet pa dy yjet kryesor, formacionet e mundshme

Extra AL PVC

Befasia e këtij Kampionati Botëror, Maroku do të provojë të bëjë një tjetër hap gjigant duke kërkuar të kalojë në gjysmëfinale dhe për ta bërë këtë duhet ta mposhtë Portugalinë.

Marokenët befasuan duke e mposhtur Spanjën, ndërsa Portugalia arriti në këtë fazë pasi e eliminoi Zvicrën me rezultat të thellë, 6-1, raporton KosovaPress.

Sa i përket formacioneve, te Maroku mund të është në dyshim njëri nga më të mirët e kësaj skuadre, Achraf Hakimi i cili ka ndjerë dhimbje në muskujt e këmbës së majtë,, ndërsa nuk dihet ende nëse trajneri i Portugalisë Santos do t’ia besojë Cristiano Ronaldos fanellën e titullarit.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në “Al Thumama Stadium” me fillim nga ora 16L00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Maroku: Bounou; Dari, Saiss, Aguerd, Mazraoui; Ounahi, Amrabat, Amallah; Ziyech, En-Nesyri, Boufal

Portugalia: Costa; Dalot, Pepe, Dias, Guerreiro; B. Silva, Carvalho, Otavio; Fernandes, Ramos, Felix. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Po vjen telefoni Barbie

Kompania HMD, e cila është përgjegjëse për telefonat Nokia,...

Barcelona po shqyrton mundësinë për t’i bërë një ofertë yllit francez që i skadon kontrata në verë

Barcelona me shumë gjasa do të jetë në ‘gjueti’...

10 rregulla për fjalime që do të mbahen mend

Edhe në biznes, idetë e mira mund të formësojnë...

Gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe...

Po vjen telefoni Barbie

Kompania HMD, e cila është përgjegjëse për telefonat Nokia, do të “ringjallë” telefonin e përdorur nga Barbie. Nëse keni pyetur veten se kur markat do...

Barcelona po shqyrton mundësinë për t’i bërë një ofertë yllit francez që i skadon kontrata në verë

Barcelona me shumë gjasa do të jetë në ‘gjueti’ për lojtarët e lirë këtë verë në përpjekje për të ndërtuar ekipin e tyre pa...

10 rregulla për fjalime që do të mbahen mend

Edhe në biznes, idetë e mira mund të formësojnë të ardhmen. Fjalimet e paharrueshme prekin mendjet dhe zemrat. Por për t’u mbajtur në mend,...