Të fundit:

Qeveria mban mbledhje elektronike, ja vendimet që mori

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhje...

Mbi 70 aksidente trafiku për dy ditë, 8 persona të vdekur që nga janari

Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek...

Express: Shqipëria ka gjithçka që një turist mund të dëshirojë për pushime

Vendi befasues ka gjithçka që një turist mund të...
ISP BroadcastISP Broadcast

Kurti e Konjufca vizitojnë deputetin e VV-së, ishte në gjendje të rënduar shëndetësore

Extra AL PVC

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka njoftuar të premten se është liruar nga spitali pas katër javësh, ku ishte shtrirë për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka bërë të ditur se tashmë trajtimin do ta vazhdojë në shtëpi.

“Sot, pas 4 javësh që kur u shtriva në Spital me gjendje të rënduar shëndetësore, po e lë këtë institucion për të vazhduar edhe më tej trajtimin në shtëpi nga një infeksion klinik post operativ që pësova para 1 muaji e gjysmë”, ka shkruar Dugolli.

Ai tutje ka falënderuar stafin shëndetësorë për kujdesin si dhe kryeparlamentarin Gluak Konjufca, kryeministrin Albin Kurti, ministra e deputetë – të cilët e kanë vizituar gjatë kohës sa ai po përballej me këtë sfidë.

“Me këtë rast, dua të falënderoj nga zemra të gjithë punonjësit të klinikës Infektive, por edhe asaj të Neuro Kirurgjisë, të cilët bënë gjithçka që unë ta marr vetën dhe t’i kthehem punës dhe jetës. Ishte vërtetë një sfidë serioze të cilën e tejkalova, ndonëse me vështirësi”, ka thënë Dugolli.

“I falënderoj gjithashtu të gjithë ata/ato që nuk më lan vetë por u interesuan dhe kujdesën për gjendjen time, por edhe për vizitat që m’i bënë edhe përkundër angazhimeve tejet të mëdha që kishin; që nga kryeparlamentari Konjufca, kryeministri Kurti, ministri Vitia së bashku me Sekretarin Bardiqi, ministri Liburn Aliu, zv.ministri Shemsi Syla, Gjenerali Gjerman Drejtor i NALT, Joachim Hoppe, Sekretari i Përgjithshëm e LV-së, deputet e deputete të Kuvendit, aktivistë e aktiviste, miq e shokë të shumët, por mbi të gjitha familjen timen që ishte në çdo moment pranë meje”.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Pse njerëzit merren me thashetheme?

Pyetja që lind shpesh në mendjet e njerëzve është...

Po vjen telefoni Barbie

Kompania HMD, e cila është përgjegjëse për telefonat Nokia,...

Barcelona po shqyrton mundësinë për t’i bërë një ofertë yllit francez që i skadon kontrata në verë

Barcelona me shumë gjasa do të jetë në ‘gjueti’...

10 rregulla për fjalime që do të mbahen mend

Edhe në biznes, idetë e mira mund të formësojnë...

Pse njerëzit merren me thashetheme?

Pyetja që lind shpesh në mendjet e njerëzve është pse na pëlqejnë thashethemet e mbi të gjitha pse i bëjmë ato? Përgjigja më e shkurtër...

Po vjen telefoni Barbie

Kompania HMD, e cila është përgjegjëse për telefonat Nokia, do të “ringjallë” telefonin e përdorur nga Barbie. Nëse keni pyetur veten se kur markat do...

Barcelona po shqyrton mundësinë për t’i bërë një ofertë yllit francez që i skadon kontrata në verë

Barcelona me shumë gjasa do të jetë në ‘gjueti’ për lojtarët e lirë këtë verë në përpjekje për të ndërtuar ekipin e tyre pa...