Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

Kryetari Glauk Konjofca priti në takim Imzot Vincenzo Paglia

ISP Broadcast

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim Imzot Vincenzo Paglia, kryetar i Akademisë Papnore të Selisë së Shenjtë për Jetën dhe njëherësh Kancelar i Institutit Papnor Gjon Pali II, i cili shoqërohej nga Mario Giro, ish-zëvendës ministër i Jashtëm i Italisë.

Kryetari Konjufca vlerësoi kontributin e Imzot Paglias dhe mbështetjen e Selisë së Shenjtë, duke rikujtuar me këtë rast angazhimin personal të Papa Gjon Pali II në përkrahje të aspiratave të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi.

Gjatë bashkëbisedimit, Kryetari i Kuvendit theksoi se Republika e Kosovës shquhet për tolerancën fetare, promovimin e paqes dhe bashkëjetesën mes komuniteteve. Ai po ashtu nënvizoi rëndësinë e vendosjes së marrëdhënieve të plota diplomatike me shtetin e Vatikanit në përshpejtimin e procesit euro-integrues të Republikës së Kosovës.

Në takim u konfirmua përkushtimi për avancimin e bashkëpunimit dhe përparimin e marrëdhënieve të ndërsjella me Selinë e Shenjtë.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...