Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

Kroacia e Maroku përballen me Spanjën e Japoninë

ISP Broadcast

Kombëtarja e Japonisë bëri të pamundurën sot duke e mposhtur Spanjën, duke e eliminuar Gjermaninë dhe duke u kualifikuar tutje në Kampionatin Botëror “Katar 2022” si lider i Grupit E.

Gjermania e mposhti Kosta Rikan me rezultat 4:2, por fitorja e Japonisë bëri që gjermanët të përfundojnë në vendin e tretë në grup.

Ky ishte eliminimi i dytë me radhë i Kombëtares së Gjermanisë nga Kampionati Botëror.

Ndërkaq, Japonia dhe Spanja tani kanë siguruar biletën tutje për në fazën e eliminatoreve të këtij Botërori, ku atje i presin Maroku dhe Kroacia.

Japonia do të përballet me Kroacinë, kurse Spanja do të zhvillojë ndeshje me Marokun.

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...