Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

KPM paralajmëron gjoba për Klan Kosovën e First Channel, po dëmtohen fëmijët

Extra AL PVC

KPM po mban mbledhjen e dytë të rregullt në të cilën po shqyrton një seri çështjesh. 

Kryeshefi i KMP-së, Jeton Mehmeti ka theksuar se pagesat dhe licencat duhet të përfundojnë me kohë, derisa ka shtuar se kanë bërë përgatitjet për shënimin e ditës së radios.

Derisa Besnik Berisha nga ky institucion ka thënë se kanë pranuar ankesa për mosrespektim të kohës së transmetimit të klipeve muzikore.

“Duhet të trajtojmë shpejt disa raste me programe televizve në Klan Kosova dhe First Channel që janë në dëm të fëmijëve, duke i sanksionuar të njejtat”, ka theksuar ai.

Ky është rendi i ditës:

1. Miratimi i agjendes;
2. Miratimi i procesverbalit te mbledhies se trembedhiete te
3. KPM-se, 29 dhjetor 2023 dhe miratimi i procesverbalit te pare te KPM-se, 19 janar 2024
4. Raportimi i Kryeshefit Ekzekutiv;
5. Aprovimi i objektivave te Komisionit te Pavarur te Mediave dhe Plani i Veprimit per vitin 2024;
6. Miratimi i Raportit tremujor te punes se KPM-sè periudha tetor-dhjetor 2023;
7. Rastet e licencimit te disa radiove. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...