Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Komentatori serb nuk e ka përmendur asnjëherë emrin e Xhakës dhe Shaqirit në ndeshjen ndaj Portugalisë

Extra AL PVC

Zvicra nuk kishte fuqi dhe cilësi për t’iu kundërvënë kombëtares së shkëlqyer portugeze, e cila mbrëmë luajti një ndeshje fantastike dhe  fitoi me rezultat 6:1 dhe kaloi me meritë tutje.

Mirëpo, përveç fitores, rrëfimi kryesor i mëngjesit të sotëm në rajon është edhe komentatori i Arena Sport që ka transmetuar ndeshjen e mbrëmshme mes Portugalisë dhe Zvicrës.

Gjatë gjithë ndeshjes komentatori serb nuk i ka përmendur emrat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit dhe sa herë që kanë pasur topin apo kanë bërë diçka në fushë, nuk i ka përmendur fare.

E gjithë kjo është vërejtur edhe nga deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, i cili në profilin e tij në Facebook ka bërë të ditur se e ka të pabesueshme që komentuesi nuk ka thënë një herë emrat e Xhakës dhe Shaqirit gjatë gjithë ndeshjes së mbrëmshme.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Ledri ‘ngacmon’ Alben, e pyet çka je në horoskop

Alba Vukaj ka filluar rrugëtimin si moderatore. Ndër mysafirët e...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...

Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga burgu i Smrekonicë, Hajrizi ishte dënuar për vrasjen e policit rus të KFOR-it, shkruan TV...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi me armë zyrtare të afërmin e tij e që sipas hetimeve preliminare dyshohet se ishte...

Ledri ‘ngacmon’ Alben, e pyet çka je në horoskop

Alba Vukaj ka filluar rrugëtimin si moderatore. Ndër mysafirët e parë që ka intervistuar është edhe reperi Ledri Vula, ku foli për verën, pushimet, koncertet. Alba...