Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

Komentatori serb nuk e ka përmendur asnjëherë emrin e Xhakës dhe Shaqirit në ndeshjen ndaj Portugalisë

ISP Broadcast

Zvicra nuk kishte fuqi dhe cilësi për t’iu kundërvënë kombëtares së shkëlqyer portugeze, e cila mbrëmë luajti një ndeshje fantastike dhe  fitoi me rezultat 6:1 dhe kaloi me meritë tutje.

Mirëpo, përveç fitores, rrëfimi kryesor i mëngjesit të sotëm në rajon është edhe komentatori i Arena Sport që ka transmetuar ndeshjen e mbrëmshme mes Portugalisë dhe Zvicrës.

Gjatë gjithë ndeshjes komentatori serb nuk i ka përmendur emrat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit dhe sa herë që kanë pasur topin apo kanë bërë diçka në fushë, nuk i ka përmendur fare.

E gjithë kjo është vërejtur edhe nga deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, i cili në profilin e tij në Facebook ka bërë të ditur se e ka të pabesueshme që komentuesi nuk ka thënë një herë emrat e Xhakës dhe Shaqirit gjatë gjithë ndeshjes së mbrëmshme.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...