Të fundit:

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi...
ISP BroadcastISP Broadcast

Kivi ndihmon kundër aciditetit në trup

ISP Broadcast

Shumica dërmuese e njerëzve kanë pH të gjakut që është më shumë në anën e acidit, një vlerë që është larg idealit.

PH normale e gjakut qëndron në zonën neutrale deri në një zonë paksa alkaline, ku qelizat funksionojnë më mirë.

Shumë nga ushqimet që konsumojmë, veçanërisht ato që përpunohen kanë aciditet të lartë.

Kjo nuk është e mirë, pasi acidi ndihmon zhvillimin e kancerit dhe ndryshimet negative në lëkurë.

Kivit janë ndër ushqimet më alkaline që ndihmojnë pak nga pak të ‘korrigjohet’ ushqyerja e keqe.

Perimet dhe shumica e frutave gjithashtu ndihmojnë në rivendosjen e pH normale, prandaj sigurohuni që të konsumoni më shumë./TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi...

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë në Milot. Nga pamjet të cilat ka siguruar TV Arbëria, shihet se njësitet relevante kanë dalur...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi në Ferizaj bënte kalkulime ta rëzonte FC Malishevën nga Superliga. Ai tha se Agim Ademi kishte...

Gazetari i sportit Arlind Sadiku, thotë se ekipi i ‘FC Malishevës’ duhet të merret shembull për organizim të mirë

Gazetari i sportit, Arlind Sadiku, ishte i ftuar sot në emisionin 'Rock 'N' Roll Football', ku foli për ekipet futbollistike të Kosovës. I pyetur për...