Të fundit:

Deponohen mbi 1 mijë euro false në një bankë në Fushë-Kosovë

Policia e Kosovës ka nisur hetimet lidhur me një...

NATO uron Shqipërinë në 111 vjetorin e Pavarësisë

Aleanca Veriatlantike (NATO), e ka uruar aleatin e saj...

Lutfiu e ngrit flamurin kombëtar në Bujanoc për nder të 28 Nëntorit (Video)

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginë të...
ISP BroadcastISP Broadcast

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë shprehu përkrahje për aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

ISP Broadcast

Kryeministri Albin Kurti, sot priti në takim Bordin Drejtues të Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë (KASh), kryesuar nga ish-Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, me ç’rast, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë shprehu përkrahjen për aplikimin e sotëm të Kosovës për anëtarësim në BE.

Duke biseduar për vendimin për aplikimin e Republikës së Kosovës në Bashkimin Evropian, Kurti theksoi se i përgjigjet thirrjes dhe aspiratave të qytetarëve të Republikës që thellësisht besojnë se e ardhmja e tyre është në Bashkimin Evropian.

Siç informoi qeveria, në takim u theksua besimi se momenti është i duhur, duke marrë parasysh faktin se Kosova është vendi më demokratik në rajon.

Delegacioni i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë shprehu mbështetjen e pakursyer për Qeverinë e Republikës së Kosovës.

“U bisedua për mundësitë e bashkëpunimit dhe bashkërendimit të nismave në mbështetje të proceseve integruese të Republikës së Kosovës.”, u bë e ditur në komunikatë.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Pronari i “Bellmondo” në Ferizaj u gjet i vdekur në dhomën e hotelit

Sot në media është raportuar për një rast të...

Ideja e Shqiptarisë

Shkruan: Afrim Kasolli- Çdo shoqëri që të mund të...

Abdixhiku: Zoti i bekoftë shqiptarët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku i...

10 të vdekur nga stuhitë e borës në Ukrainë

Dhjetë persona kanë vdekur nga stuhitë e borës në...

Pronari i “Bellmondo” në Ferizaj u gjet i vdekur në dhomën e hotelit

Sot në media është raportuar për një rast të që ka ndodhur të hënën në mbrëmje në Ferizaj, ku në një lokal është gjetur...

Ideja e Shqiptarisë

Shkruan: Afrim Kasolli- Çdo shoqëri që të mund të orientohet si duhet nuk mund të funksionojë pa një sistem të ideve. Pa këto fundit...

Abdixhiku: Zoti i bekoftë shqiptarët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku i ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit dhe 111-vjetorit...