Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Politika

Kurti takon Vasfije Krasniqin, flasin për Institutin që u themelua për dokumentimin dhe hulumtimin e krimeve të kryera gjatë luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi këtë të shtunë Vasfije Krasniqi-Goodman, ish-deputeten e Kuvendit të Kosovës dhe zërin e fuqishëm në avokimin për mbrojtjen...

Bajrami rendit “premtimet e parealizuara” të Kurtit: Të vjen keq kur i sheh tek përpëliten për ta arsyetuar mungesën e rezultateve

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka bërë një përmbledhje të premtimeve të kryeministrit Albin Kurti, të cilat siç ka thënë, nuk...

Haziri para konventës së dhjetë të LDK-së: Të mblidhemi së bashku për lidershipin e për Rrugën e Re për të ardhmen

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri është deklaruar një ditë para mbajtjes së konventës së dhjetë të LDK-së. Haziri ka ftuar anëtarët e...

Kurti në Festën e Mbretit belg: Në përpjekjet tona për liri, Belgjika u shfaq aleate e palëkundur

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka marrë pjesë në shënimin e 157-vjetorit të Festës së Mbretit belg, me ftesë të Ambasadës së Belgjikës në...

Joseph i drejtohet Zelensky: Ju keni fuqinë për ta ndalur agjendën ruse në Ballkan, duke e njohur Kosovën

Janë duke vazhduar reagimet pas deklaratës së presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i cili ditë më parë bëri thirrje që t’i kushtohet vëmendje më...

As këtë vit Raporti i KE-së s’i evidenton ndërhyrjet e politikës në drejtësi

Komisioni Evropian edhe këtë vit nuk e ka parë të arsyeshme ta trajtojë fenomenin e sulmeve politike nga ekzekutivi dhe legjislativi ndaj sistemit gjyqësor...

Tahiri: I vetmi projekt “madhor” i Qeverisë Kurti është pagesa e energjisë elektrike për serbët në veri

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka kritikuar Qeverinë Kurti lidhur me projekt-buxhetin për vitin 2024, i cili u...

Konjufca në Budapest kërkon nga BE-ja t’i bëjë më shumë presion Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, po merr pjesë në punimet e Konferencës së 11-të të kryetarëve të parlamenteve të Shteteve të Evropës...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Josep Borrellin- cili është raporti i saj me Kosovën?

Kritike e madhe e Rusisë, mbështetëse e vazhdueshme e...
spot_img