Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Lajme

Shala komenton ballafaqimin Kurti-Vuçiq në OKB: Kosovës nuk i dha të drejtë askush, madje as aleatët

Të enjten u mbajt seancë e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit të OKB-së e thirrur nga Serbia. Aty u diskutua për vendimin për ndalimin e...

Mblidhet Kryesia e Kuvendit të hënën, ja cili është rendi i ditës

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën do të mbahet mbledhja e radhës e Kryesisë së Kuvendit. Mbledhja fillon nga ora 11:00. Rendi i ditës: I....

Konfirmohet, Blinken do të vizitojë Shqipërinë javën e ardhshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të udhëtojë në Shqipëri dhe Gjermani në periudhën 14-17 shkurt, bëri të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit. Në...

Hasani sikur Rama: Bashkë përballë kërcënimeve, do të vazhdojmë t’i themi Kosovës të koordinohet me aleatët

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani, duke cituar ambasadoren amerikane në OKB mbrëmë gjatë Këshillit të Sigurimit që ka kërcënime të vazhdueshme që...

Koordinatori për migrim: Prej liberalizimit të vizave s’janë raportuar mosrespektim të rregullave

Ministria e Punëve të Brendshme ka mbajtur takimin e rregullt me Atashetë e Migrimt të ambasadave të huaja në Kosovë, me qëllim për të...

Qarkorja e re e Gjilanit 27 milionë euroshe, Hyseni: Do të kryhet për dy vjet

Në kuadër të nismës “7 javë, 7 projekte”, kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, në një konferencë për media të mbajtur sot, ka...

Zihet një sasi e konsiderueshme e cigareve elektronike në autobusin e linjës Gjermani – Kosovë

Sipas njoftimit të Doganës, autobusi ku janë zënë cigaret elektronike ka arritur të premten nga Gjermania në Kosovë. Dogana e Kosovës ka njoftuar se të...

Promovohet libri “Gazetaria Online në Kosovë dhe në rajon

Është promovuar libri më i ri për studimin e mediave “Gazetaria Online në Kosovë dhe në rajon, etika dhe sfidat e vetërregullimit”, nga profesori...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e...

Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...
spot_img