“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kasolli: Si po i imiton militantët e VV-së, Lumir Abdixhiku

Extra AL PVC

Analisti politik në vend, Afrim Kasolli ka thënë se kreu i LDK-së po imiton militantët e VV-së, raporton TV Arbëria.

Kasolli në një shkrim në facebook komenton postimin e Abdixhikut, ku thotë se: “Lukas Mandl dhe David McAllister, dy miq të mëdhenj të Kosovës dhe popullit tonë, rizgjedhen eurodeputetë në Parlamentin Evropian”.

“Sipas tij, ka arsyeje për gëzim, sepse tashmë familja politike e LDK-së në këtë institucion (PPE) ka shënuar fitore të thellë. Për më shumë, ky rezultat është edhe pasojë e faktit se kjo parti u angazhua në diasporë dhe në dallim nga të tjerët “që angazhoheshin në organizimin e tubimeve për ndarje të shqiptarëve në Maqedoni, LDK-ja, në prill, u morr me përbashkimin e bashkatdhetarëve tanë rreth miqve të vendit”. Me këtë “rast zëri ynë tani to të përfaqësohet në tempullin e demokracisë evropiane””, shkruan Kasolli.

Sipas Kasollit ky veprim I ngjasonë militantëve të Vetëvendosjes, kur në Amerikë mbronin iluzionin se favorizimi i presidentit aktual Joe Biden.

“Pretendime të tilla, në shumë çka i ngjasojnë entuziazmit të militantëve të pushtetit, kur pas zgjedhjeve në Amerikë mbronin iluzionin se favorizimi i presidentit aktual Joe Biden, nga Albin Kurti, kishte ndikuar edhe në fitoren e të parit dhe humbjen e ish-presidentit Donald Trump. Siç duket Lumir Abdixhikut i ka lënë “vragë” mentale dhe politike të qenit ministër i Albin Kurtit”, shkruan Kasolli në facebook. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi për Sergino Dest, pas një lëndimi serioz të ligamentit të kryqëzuar të përparmë. Blaugranët mund të...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe sipas tij tashmë jemi bashkuar. Ai ka thënë se emri...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca e radhës ndaj Dragisha Millenkoviq, i akuzuar për krime lufte në Kosovë. Në këtë seancë janë...