Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Japonia mposht Spanjën, eliminon Gjermaninë nga Botërori “Katar 2022”

Extra AL PVC

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e fundit të programit të sotëm të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku tanimë kemi mësuar edhe dy kombëtaret e Grupit E që kanë siguruar fazën e eliminatoreve.

Kombëtarja e Japonisë e ka befasuar Spanjën, duke e mposhtur me rezultat të ngushtë 2:1, raporton KosovaPress.

Fillimisht, ishte Spanja ajo që e gjeti epërsinë e para në ndeshje, ku Alvaro Morata shënoi në minutën e 11′ në minutën e 11′.

Por, dy gola nga Doan (minuta e 48′) dhe Tanaka (minuta e 51′) ishin vendimtarë që Japonia ta mposht sot Spanjën me rezultat 2:1.

Ndërkaq, krahas këtij takimi u zhvillua edhe ndeshja mes Gjermanisë e Kosta Rikës, ku gjermanët regjistruan fitore me shifrat 4:2.

Te gjermanët golashënues ishin Gnabry (minuta e 10′), Havertz (minuta e 73′ dhe 85′) dhe Fullkrug (minuta e 90+1), kurse te Kosta Rika golat i shënuan Tejeda (minuta e 58′) dhe Vargas (minuta e 70′).

Pavarësisht kësaj fitoreje, Gjermania eliminohet nga Botërori “Katar 2022” pasi që Japonia mposhti sot Spanjën.

Lider i Grupit E është Japonia me gjashtë pikë, dy sosh më shumë se Spanja dhe Gjermania, ku kjo e fundit zë vendin e tretë për shkak të golaverazhit më të dobët se Spanja.

Kosta Rika renditet e fundit me tre pikë.

Rezultatet finale:

Japonia 2:1 Spanja

Kosta Rika 2:4 Gjermania

 

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...