Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ish-ministri Latifi vjen për herë të parë në Kosovë, pas dorëheqjes

ISP Broadcast

Ish-ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, javën e ardhshme do të vijë në Kosovë, për herë të parë që nga dorëheqja nga posti dhe largimi nga Kosova.

Latifi do të jetë i pranishëm për promovimin e revistës shkencore “Kosova Journal of Surgery”, nga Kolegji i Kirurgeve të Kosovës, të premten e ardhshme, në amfiteatrin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate nga ky institucion.

”Të pranishëm, pos menaxhmentit te Kolegjit (duke filluar nga Kryetari Prof. Dr. Rifat Latifi), do të jenë të ftuar edhe përfaqësues të institucioneve relevante arsimore e shkencore”, thuhet në njoftim.

Latifi dha dorëheqje më 6 tetor të këtij viti, duke cituar arsyet personale për këtë vendim. Pas dorëheqjes së tij, Qeveria Kurti ende nuk ka emëruar ministër të ri, me Dafina Gexhan që ushtron detyrën. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...