Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ish-ministri Latifi vjen për herë të parë në Kosovë, pas dorëheqjes

Extra AL PVC

Ish-ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, javën e ardhshme do të vijë në Kosovë, për herë të parë që nga dorëheqja nga posti dhe largimi nga Kosova.

Latifi do të jetë i pranishëm për promovimin e revistës shkencore “Kosova Journal of Surgery”, nga Kolegji i Kirurgeve të Kosovës, të premten e ardhshme, në amfiteatrin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate nga ky institucion.

”Të pranishëm, pos menaxhmentit te Kolegjit (duke filluar nga Kryetari Prof. Dr. Rifat Latifi), do të jenë të ftuar edhe përfaqësues të institucioneve relevante arsimore e shkencore”, thuhet në njoftim.

Latifi dha dorëheqje më 6 tetor të këtij viti, duke cituar arsyet personale për këtë vendim. Pas dorëheqjes së tij, Qeveria Kurti ende nuk ka emëruar ministër të ri, me Dafina Gexhan që ushtron detyrën. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të...

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit, është e kushtueshme. Sipas statistikave, një familje amerikane shpenzon rreth 11 000 dollarë vetëm për vitin...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër deri në tre metra e degëzuar dhe me gjemba të fortë, me lule në ngjyrë...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen e Izraelit mbetet “i hekurt” dhe se nuk dëshiron të shohë një luftë më të...