Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Hoxha: “Përparim Rama e ka punësuar gruan e vetë në komunë, ka zyrë aty”

Extra AL PVC

Eliza Hoxha, deputete e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka thënë se kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, e ka punësuar gruan e tij në komunë.

Ajo ka thënë se ndonëse nuk merr rrogë, ajo zë vend në aktivitete të rëndësishme si të ishte funksionare e komunës kryeqytetase, shkruan Gazeta Insajderi.

Sipas Hoxhës, madje gruaja e Përparim Ramës ka zyrë në komunë.

“Rama e ka punësuar gruan e vet aty, pa pare punon. Ka email të komunës, shkon në aktivitete që duhet me qenë Donjeta (Donjeta Sahatçiu, ish-nënkryetare), e jo gruaja e Përparim Ramës”, deklaroi ajo në emisionin Pressing të T7.

“Shumë projekte, për shembull për kancerin e gjinit që ish dashtë ta udhëhiqte Donjeta, bashkë me kryetarin e udhëhoqi atë proces gruaja e tij. Anashkalohet Donjeta dhe i jepet projekti për me udhëheq zonjës së z. Rama. Më vjen keq që po e përmend, sepse e njoh dhe e respektoj personalisht. Por është e pandershme ajo me qenë pjesë e proceseve ku Rama është kryetar, sepse nuk ka punë aty. Nuk është zonja e parë ashtu, Rama nuk është president, është kryetar i komunës”, ka thënë Hoxha. /Insajderi.org/

 

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...