Të fundit:

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
ISP BroadcastISP Broadcast

Hendboll/Kosova përballet sot me Bosnjë dhe Hercegovinën

ISP Broadcast

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll do ta vazhdojë sot fazën e tretë kualifikuese drejt Kampionatit Evropian.

Kosova përballet sot me Bosnjë dhe Hercegovinën me fillim nga ora 20:15 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, ndeshje kjo që po cilësohet si vendimtare për kualifikimet drejt Euro 2024.

Nëse “Dardanët” arrijnë të korrin fitore sot atëherë do të jenë fuqishëm në garë për të siguruar kualifikimin historik në Kampionatin Evropian.

Të dy këto përfaqësuese pozicionohen në Grupin 7 të këtyre kualifikimeve me asnjë pikë të arkëtuar, kurse dy pozitat e para okupohen nga Mali i Zi dhe Sllovenia që gjenden në kuotën e katër pikëve.

Katër prej tetë kombëtareve më të mira të pozitës së tretë kualifikohen në Evropian, por për bazë nuk merren rezultatet me Përfaqësuesen e fundit në grup.

Pra Përfaqësues sonë i duhet që ta mposht Bosnjën dhe të mundohet të marr pikë ndaj Malit të Zi apo Sllovenisë.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në kuadër të javës së shtatë në Ligue 1. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, me...