Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Extra AL PVC

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje.

Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana e LVV-së në Gjilan, janë regjistruar skandale financiare, skandale në prokurim, në transparencë, në punësime etj.

Ai komunën e Gjilanit e quan, “komunë të skandaleve” për shkak të qeverisjes atje.

Postimi i tij i plotë:

Tash kur kemi hyrë në vitin e 3-të të qeverisjes së LVV-së në komunën e Gjilanit, vazhdohet ende me animacione dhe 3D projektet.

Ndërsa në realitet kemi:

– Skandale financiare ( investimet kapitale )

– Skandale me punësimet me kontrata në vepër

– Skandale në Prokurim ( kurdisjet e tenderëve )

– Skandale në transparencë (përjashtimi nga përfitimi i granteve i komunës së Gjilanit)

– Skandale në punësim (punësime familjare dhe partiake)

– Skandale në shpërndarje të granteve në Kulturë, Zhvillim Ekonomik dhe Bujqësi

– Skandale në ato pak punë të bëra (rruga Gjilan – Kllokot)

– Skandal me mosfunksionimin dhe mosmirëmbajtjen e Fshatit Social në Zabel

– Skandal me projektet e hyrje-daljeve të qytetit

– Skandal me stadiumin e qytetit

– Skandal, Skandal, Skandal…

Mirë se vini në Komunën e Skandaleve

spot_img

Të fundit

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga ana e Iranit. “Qytetarët izraelitë, në vitet e fundit, dhe aq më tepër në javët e...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një analizë lidhur me mundësinë e shpërthimit të luftës ndërmjet Izraelit dhe grupit terrorist palestinez të...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka thënë një zëdhënës i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, njofton CNN. Zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari...