Të fundit:

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, në një...

Mot pjesërisht i vranët gjatë kësaj jave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Haxhiu: Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit nga laboratori i IML-së

ISP Broadcast

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në konferencë të jashtëzakonshme ka thënë se janë zhdukur mostrat në Institutin e Mjekësisë Ligjore të ish-aktivistit Astrit Dehari.

Ajo tha se pas konferencës do të ndërmerren të gjitha veprimet. Haxhiu tha se i di emrat e personave qe kanë qasje në laboratorin e IML-së.

“Mbrëmë në orët e vona jam njoftuar se janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit. Ky është një akt i rëndë dhe kriminal dhe për këtë arsyeje mbrëmë e kam njoftuar prokurorinë e shtetit dhe policinë. Sot në mëngjes e kam vizituar institutin mjekësisë ligjor dhe jam njoftuar se në mbajtëset e epruvetave kanë qenë 15 epruveta me gjak… mungojnë 12 epruveta me gjak, një e urinës dhe lukthit”, ka thënë ajo.

Ajo tha se situata është e rëndë dhe se rasti do të zbardhet me çdo kusht.

“Çdokush që ka ndjekur sado pak rastin e Astrit Deharit e ka të qartë se prej gjashtë vitesh është synuar që provat të shtrembërohet, zhduket e eliminohet”, ka shtuar ajo./TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, në një...

Mot pjesërisht i vranët gjatë kësaj jave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, në një intervistë për median boshnjake “Istraga” deklaron se ai së bashku me familjen e tij ndjehet...

Mot pjesërisht i vranët gjatë kësaj jave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj jave në Kosovë do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell. Temperaturat minimale do...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...