Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Granit Shala pritet të boksojë kundër Daniel Duboisit për titullin e Evropës

Extra AL PVC

Granit Shala pritet të boksojë kundër britanikut Daniel Dubois për titullin e Evropës, EBU, në kategorinë e rëndë në boks.

Unioni Evropian i Boksit (EBU) ka caktuar Shalën si sfidues të Duboisit për titullin vakant të kategorisë së rëndë.

Sipas uebfaqes së EBU-së, ekipet kanë kohë deri më 19 shkurt të dakordohen për kushtet e meçit. Nëse nuk arrihet dakordim atëherë do të mbahet më 19 shkurt një përballje ofertash.

Shala 27-vjeçar zhvillon karrierën në Gjermani. Ai është pjesë e kompanisë promovuese “AGON Sports”.

I ka fituar 15 meçet e deritashme në boksin profesionist, pesë prej tyre me nokaut.

Daniel Dubois 26-vjeçar i ka fituar 20 meçe në boksin profesionist, prej tyre 19 me nokaut dhe i ka pësuar dy humbje.

Ai ishte kampioni i rregullt në versionin WBA, ndërsa në gusht të vitit të kaluar boksoi me Oleksandr Usyk për titujt IBF, IBO, WBA dhe WBO në peshën e rëndë, meç të cilin e humbi me nokaut në rundin e nëntë.

Ai së fundi boksoi në Arabi Saudite në gusht të vitit të kaluar, duke e nokautuar në rundin e dhjetë amerikanin Jarrell Miller.

“Unë gjithmonë e kam pasur synim të matem me më të mirët dhe Daniel Dubois sigurisht se është në elitën botërore. Mezi po pres këtë përballje, që është më e madhja deri tash në karrierën time dhe do të bëjmë çdo gjë më ekipin tim, që të mos e lejojmë ‘Dynamite’ Duboisin të shpërthejë dhe të sjellim fitoren te AGON-i”, ka thënë Shala, transmeton “Boxen1”.

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...