Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Gjuha fyese që përdori Petkoviq ndaj Osmanit, reagon Prindon Sadriu: Të kujton taktikat e përdorura Millosheviçi e Putini

Extra AL PVC

Prindon Sadriu, bashkëshorti i Presidentes Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj kryenegociatorit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, pasi i njëjti përdori gjuhë fyese ndaj të parës së shtetit.

Sadriu ka thënë se kjo është e neveritshme, derisa ka shtuar se këto taktika janë përdorur edhe Millosheviqi dhe Putini.

“Udhëheqja e Serbisë ka rënë në një nivel të ri, duke hedhur fyerje të ndyra kundër të parës së shtetit tonë. Thirrja e saj me emra kafshësh është e neveritshme dhe të kujton taktikat e përdorura nga diktatorët gjenocidalë si Millosheviç dhe Putin. Kjo retorikë shoviniste duhet dënuar dhe ekspozuar nga të gjithë”, ka shkruar Sadriu, derisa ka shpërndarë U.D., së Shefes së Stafit të Kabinetit të Presidencës, Learta Hollaj.

spot_img

Të fundit

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga ana e Iranit. “Qytetarët izraelitë, në vitet e fundit, dhe aq më tepër në javët e...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një analizë lidhur me mundësinë e shpërthimit të luftës ndërmjet Izraelit dhe grupit terrorist palestinez të...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka thënë një zëdhënës i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, njofton CNN. Zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari...