Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Galtier “kapet” me tifozët e Marseille, provokohet dhe nis zënkën (VIDEO)

Extra AL PVC

PSG ia doli me sukses në një nga transfertat më të vështira sezonale përballë Marseille në Velodrome.

Të besuarit e trajnerit Christophe Galtier triumfuan me rezultatin e pastër 0-3 duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt titullit kampion teksa e dërgojnë në plus tetë diferencën nga ndjekësit e Marseille.

Atmosfera në Velodrome ishte e zjarrtë ndërsa në fund tifozeria vendase e mërzitur edhe nga rezultati, provokoi teknikun e kryeqytetasve Galtier. Edhe ky i fundit nuk e ruajti qetësinë dhe iu kthye njërit prej tyre.

Ndërhyrja e pjesëtarëve të tjerë të stafit bëri që të “shuhej” tensioni me Galtier që u irritua vërtet dhe e mori shumë seriozisht situatën./ss

spot_img

Të fundit

Për herë të parë, një vajzë me ngjyrë kurorëzohet Miss Universe Filipinet

Filipino-amerikanja Chelsea Manalo u bë gruaja e parë me...

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë...

Për herë të parë, një vajzë me ngjyrë kurorëzohet Miss Universe Filipinet

Filipino-amerikanja Chelsea Manalo u bë gruaja e parë me ngjyrë që u kurorëzua Miss Universe Philippines të mërkurën. E lindur nga një nënë filipinase dhe...

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë në botën e aktrimit. Lajmi u bë publik përmes një videoje të postuar në llogarinë e...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do të eksplorojë për mënyra se si të përdorë në të ardhmen të ardhurat nga asetet...