“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Frikë te Polonia, Robert Lewandowski u lëndua dhe lëshoi fushën në pjesën e parë

Extra AL PVC

Ylli më i madh i kombëtares polake, Robert Lewandowski, është dashur të largohet nga loja për shkak të një dëmtimi në ndeshjen kundër Turqisë, të cilën bashkatdhetarët e tij e fituan me rezultat 2:1.

Sulmuesi me përvojë i Barcelonës ka lënë lojën në minutën e 33-të të ndeshjes gjatë provës gjenerale dhe ende nuk dihet nëse do të mungojë në Euro.

Lewandowski sapo u ul në fushë, dukej se kishte dhimbje të forta dhe se po e mbante këmbën, kështu që u zëvendësua nga Kacper Urbanski.

Për sulmuesi e Barcelonës, ndeshja miqësore ndaj Turqisë ishte e 150-ta me fanellën e Polonisë dhe ai u nderua para fillimit të ndeshjes.

Mungesa e tij do të ishte një goditje e madhe për polakët, të cilët luajnë me Holandën në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian pas pesë ditësh.

Përveç tyre, në grupin D janë edhe dy kombëtare të tjera të forta si Franca dhe Austria.

“Karol ka ndrydhur kyçin e këmbës dhe vetëm pas analizave do të dimë se si duket situata. Sigurisht që nuk do të ketë ndryshime”, tha trajneri i Polonisë, Michal Probierz.

“Lewandowski ka një dëmtim të lehtë, por nuk duhet të ketë asnjë problem”, shtoi trajneri polak.

spot_img

Të fundit

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi për Sergino Dest, pas një lëndimi serioz të ligamentit të kryqëzuar të përparmë. Blaugranët mund të...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe sipas tij tashmë jemi bashkuar. Ai ka thënë se emri...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca e radhës ndaj Dragisha Millenkoviq, i akuzuar për krime lufte në Kosovë. Në këtë seancë janë...