Policia jep detaje për plagosjen në Pejë, të dyshuarit në kërkim

Tre persona janë plagosur me armë zjarri në Pejë,...

Tre personat e plagosur në Pejë nisen për QKUK, njëri në gjendje të rëndë

Tre persona (familjarë mes vete), janë plagosur nga arma...

Plagosje e trefishtë në Pejë, pamje të rënda nga gjuajtja me armë e palëve në konflikt

Tre persona janë plagosur sot në Pejë, derisa i...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

​Franca dhe Australia vazhdojnë tutje në Botëror

Extra AL PVC

Franca dhe Australia janë dy kombëtaret që e kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt të Kampionatit Botëror pasi janë kualifikuar tutje nga grupi D.

Gjithçka kishte mbetur të vendosej në xhiron e fundit sa i përket ekipeve që do të vazhdonin më tej dhe befasia e madhe ishte kualifikimi i Australisë që mposhti Danmarkën me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm në ndeshje dhe të fitores për Australinë e realizoi Leckie në minutën e 60′ duke ia siguruar kualifikimin historik vendit të tij nga vendi i dytë në këtë grup.

Befasuese ishte edhe barazimi i Tunizisë me Francën me rezultat 1-1, por kjo nuk e ndryshoi fatin e tyre për të vazhduar tutje pasi që me katër pikë të mbledhura, kanë mbetur në vendin e tretë. Për Tunizinë golin e realizoi Khazzi në minutën e 58′, kurse Antoine Griezmann barazoi në minutat shtesë për 1-1.

Franca kualifikohet tutje si liderë e këtij grupi me shtatë pikë, kurse Australia si e dyta me gjashtë pikë.

 

spot_img

Të fundit

Policia jep detaje për plagosjen në Pejë, të dyshuarit në kërkim

Tre persona janë plagosur me armë zjarri në Pejë,...

Tre personat e plagosur në Pejë nisen për QKUK, njëri në gjendje të rëndë

Tre persona (familjarë mes vete), janë plagosur nga arma...

Plagosje e trefishtë në Pejë, pamje të rënda nga gjuajtja me armë e palëve në konflikt

Tre persona janë plagosur sot në Pejë, derisa i...

Plagosen dy persona në Prizren, policia jep detaje

Një person është plagosur me armë zjarri në fshatin...

Policia jep detaje për plagosjen në Pejë, të dyshuarit në kërkim

Tre persona janë plagosur me armë zjarri në Pejë, dy prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe janë nisur për në QKUK, raporton...

Tre personat e plagosur në Pejë nisen për QKUK, njëri në gjendje të rëndë

Tre persona (familjarë mes vete), janë plagosur nga arma e zjarrit sonte në Pejë. Personi i dyshuar ndodhet në kërkim, teksa të plagosurit pas...

Plagosje e trefishtë në Pejë, pamje të rënda nga gjuajtja me armë e palëve në konflikt

Tre persona janë plagosur sot në Pejë, derisa i dyshuari për rastin është në kërkim. Të plagosurit janë duke marrë trajtim mjekësor, ndërsa janë publikuar...