Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Emocionon motra e Artan Zymberit që u vra në burgun serb: Çdo ditë që po më pyet djali për dajën e vet zemra po më qan!

Extra AL PVC

Kanë kaluar disa ditë që nga ngjarja tragjike që tronditi opinionin shqiptar, ku një shqiptar nga Peja me nënshtetësi norvegjeze dyshohet se u vra në burgun e Serbisë.

Familjarët e Artan Zymberit thonë se ai u vra pasi kishte tatunë e Adem Jasharit e emblemën e UÇK-së në trup.

Teksa hetimet po vazhdojnë për këtë rast, dhimbja është e madhe tek familjarët.
Motra e Artanit, Dardanja, ka emocionuar me një shkrim për të vëllain, ku shkruan se djali i saj po vazhdon ta kërkoj dajën e vet.

“Ahh more vlla, cdo dit qe pom vet djali per dajen e vet zemra pom qan… Je dhe ki mu kon gjithmon ne zemrat te tana”, ka shkruar mes tjerash ajo.

Postimi i plotë :

Ahh more vlla, cdo dit qe pom vet djali per dajen e vet zemra pom qan… Je dhe ki mu kon gjithmon ne zemrat te tana! Emri dhe ftyra yt i bukur kur nuk do te harrohen zemra motres…❤️ti je kon zemer i mir, ton qe kan pas nevoj per ndim ti je kon i parr qe i ke ndimu me cdo rast. Kur kerkond tkeqin sja ke bo dhe kur ski pas qef me pa tjer keq. kjo nuk eshte drejte, pse bash ty te ndodhi kjo!  /TV Arbëria 

LEXO EDHE:

Vdekja e dyshimtë e të riut nga Peja në burgun serb, MPJD tregon se a ka kontaktuar Beogradin

“Në gjoks kishte tatuazhin e Adem Jasharit dhe UÇK-së”- çfarë tha familja për vdekjen e shtetasit të Kosovës në burgun serb

Serbia e konfirmon vdekjen e Artan Zymberajt në burgjet e saj – kjo është arsyeja sipas tyre

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...