Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

‘E vogël je pashë një Zot, mbylle…’, përplasje në komisionin për kushtet e policisë mes VV-së dhe PDK-së

Extra AL PVC

Deputetët e pozitës dhe opozitës janë përplasur sot në komisionin ku u diskutua për peticionin e Sindikatës së Policisë së Kosovës.

Në fjalën e saj, deputetja e PDK-së, Ariana Musliu – Shoshi tha se “hiç s’po flasim për më herët”, pasi sipas saj, më herët s’ka pasur nevojë të dëgjohet policia sepse qeveritë e kaluara janë ato që e kanë themeluar Policinë e Kosovës.

Në lidhje me fjalimin e Shoshit ka reaguar deputetja e VV-së, Arjeta Fejza, të cilës i reagoi vetë Shoshi duke i thënë se “Arjetë, si të kryej unë fol, por mos ma ndal më asnjë sekondë që jam tu fol”.

Fejza iu kundërpërgjigj Shoshit duke i thënë se “ti nuk je hiç e duhura për ta thënë këtë koment Arianë”.

Më tej, Fejza i tha Shoshit se “Ariana, zakonisht në secilën mbledhje të komisionit i gjuan një mori ofendimesh dhe asnjëherë nuk fokusohet te tema”.

Përplasja vazhdoi duke i thënë “mos e komento ti bre Arianën se e vogël je, pashë një Zot”.

“Arjetë, kurrgjë nuk kërkova prej teje, mos u mundo të bësh emër duke u marrë me mua. Të lutëm zip it [mbylle, të lutem].

 

 

 

 

 

 

 

 

 

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...