Të fundit:

Ushqimet e përpunuara rrisin rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Ushqimet shumë të përpunuara siç janë ushqimi i gatshëm,...

Thëniet më të bukura nga Charlotte Brontë

Charlotte Brontë ishte një romanciere dhe poete angleze, më...

Thënie të urta nga Margaret Mead

Margaret Mead ishte një antropologe kulturore amerikane e cila...
ISP BroadcastISP Broadcast

E fundit, jep dorëheqje trajneri i Belgjikës

ISP Broadcast

Roberto Martinez nuk do të jetë më trajner i Kombëtares së Belgjikës.

Kjo gjë u konfirmuar nga vetë trajneri gjatë konferencën për media pas barazimit të sotëm me Kroacinë, i cili i kushtoi Belgjikës me eliminim nga Kampionati Botëror “Katar 2022”, raporton KosovaPress.

“Kjo ishte ndeshja e fundit e imja si trajner i kombëtares”, tha Martinez.

“Ishte tejet emocionuese, unë nuk mund të vazhdojë më, veçse iu kam thënë lamtumirë lojtarëve dhe stafit. Isha afër që të jepja dorëheqje, cilido rezultat që kishte qenë sonte, edhe nëse do të bëheshim kampionë”, shtoi më tej Martinez.

Kontrata e Martinez me Federatën e Futbollit të Belgjikës skadonte në fund të muajit dhjetor, ndërsa në të ishte përfshirë edhe opsioni për rinovim automatik nëse Belgjika kualifikohej në raundin e eliminatoreve të këtij Botërori “Katar 2022”.

 

spot_img

Të fundit

Ushqimet e përpunuara rrisin rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Ushqimet shumë të përpunuara siç janë ushqimi i gatshëm,...

Thëniet më të bukura nga Charlotte Brontë

Charlotte Brontë ishte një romanciere dhe poete angleze, më...

Stresi lirohet nga vitaminat B dhe C

Nëse dëshironi të liroheni nga stresi, tashmë e keni...

Kivi ndihmon kundër aciditetit në trup

Shumica dërmuese e njerëzve kanë pH të gjakut që...

Ushqimet e përpunuara rrisin rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Ushqimet shumë të përpunuara siç janë ushqimi i gatshëm, drithërat dhe kripërat, ngre rrezikun e një sulmi në zemër ose në tru, ndërsa shkencëtarët...

Thëniet më të bukura nga Charlotte Brontë

Charlotte Brontë ishte një romanciere dhe poete angleze, më e madhja nga tre motrat Brontë romanet e të cilës u bënë klasikë të letërsisë...

Stresi lirohet nga vitaminat B dhe C

Nëse dëshironi të liroheni nga stresi, tashmë e keni përgjigjen. Ky fenomen shkakton ndryshime në relacionet metabolike si dhe zvogëlon kompleksin e vitaminave B...