Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

E fundit, jep dorëheqje trajneri i Belgjikës

Extra AL PVC

Roberto Martinez nuk do të jetë më trajner i Kombëtares së Belgjikës.

Kjo gjë u konfirmuar nga vetë trajneri gjatë konferencën për media pas barazimit të sotëm me Kroacinë, i cili i kushtoi Belgjikës me eliminim nga Kampionati Botëror “Katar 2022”, raporton KosovaPress.

“Kjo ishte ndeshja e fundit e imja si trajner i kombëtares”, tha Martinez.

“Ishte tejet emocionuese, unë nuk mund të vazhdojë më, veçse iu kam thënë lamtumirë lojtarëve dhe stafit. Isha afër që të jepja dorëheqje, cilido rezultat që kishte qenë sonte, edhe nëse do të bëheshim kampionë”, shtoi më tej Martinez.

Kontrata e Martinez me Federatën e Futbollit të Belgjikës skadonte në fund të muajit dhjetor, ndërsa në të ishte përfshirë edhe opsioni për rinovim automatik nëse Belgjika kualifikohej në raundin e eliminatoreve të këtij Botërori “Katar 2022”.

 

spot_img

Të fundit

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga ana e Iranit. “Qytetarët izraelitë, në vitet e fundit, dhe aq më tepër në javët e...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një analizë lidhur me mundësinë e shpërthimit të luftës ndërmjet Izraelit dhe grupit terrorist palestinez të...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka thënë një zëdhënës i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, njofton CNN. Zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari...