Të fundit:

Pieter Feith: Situata e Kosovës dhe Serbisë më e keqe sesa para 10 vitesh

Ish-përfaqësuesi civil ndërkombëtar për Kosovën dhe ish-përfaqësues special i...

Kurti: Sulmi terrorist në veri kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Kryeministri Albin Kurti është deklaruar sërish pas sulmit terrorist...

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti...
ISP BroadcastISP Broadcast

Dukolli për krerët e UÇK-së në Hagë: Ju pret Kosova, krenar e fitimtar

ISP Broadcast

 Ish-komandanti i UÇK-së si dhe anëtari i Nismës Socialdemokrate, Çerkin Dukolli, ka rikujtuar pafajësinë e ish luftëtarit të UÇK-së, Fatmir Limaj – Komandant Çelikut.

 

Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ashtu si u vërtetua 17 vite më parë pafajësia e Limaj me argumente, ashtu do të ndodh edhe me krerët e UÇK-së të cilët janë në përballje me drejtësinë në gjykatën speciale, në Hagë.

Postimi i tij i plotë:

17 vite më parë, në Hagë me argumente u vërtetua pafajësia e Komandant Çelikut dhe lufta e pastër e UÇK-së.

Kjo do të ndodhë njëjtë dhe përsëri edhe me krerët e UÇK-së dhe shtetëndërtuesit e vendit që aktualisht janë në përballje me drejtësinë në gjykatën speciale.

Krenar me UÇK, mirënjohje e respekt për ju burrështetas!

Ju pret Kosova, krenar e fitimtar.     /TV Arbëria

 

spot_img

Të fundit

Pieter Feith: Situata e Kosovës dhe Serbisë më e keqe sesa para 10 vitesh

Ish-përfaqësuesi civil ndërkombëtar për Kosovën dhe ish-përfaqësues special i...

Kurti: Sulmi terrorist në veri kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Kryeministri Albin Kurti është deklaruar sërish pas sulmit terrorist...

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti...

Aneksimi i veriut, të gjitha dëshmitë që u zbuluan për terroristët që sulmuan Policinë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha të...

Pieter Feith: Situata e Kosovës dhe Serbisë më e keqe sesa para 10 vitesh

Ish-përfaqësuesi civil ndërkombëtar për Kosovën dhe ish-përfaqësues special i BE-së, Pieter Feith, ka thënë se Serbia dhe Kosova po humbasin kohë, duke iu referuar...

Kurti: Sulmi terrorist në veri kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Kryeministri Albin Kurti është deklaruar sërish pas sulmit terrorist nga grupe të armatosura serbe në veri të vendit. Ai në një postim në platformën X...

Sot nis viti akademik në Shqipëri, rreth 20 mijë studentë për herë të parë

Në të gjitha universitetet e Shqipërisë nis sot viti i ri akademik 2023-2024. Rreth 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditoret e...