Të fundit:

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ditë historike sot për Leo Messin, ka një motiv shtesë për fitore ndaj Australisë

ISP Broadcast

Një tjetër ditë historike për Leo Messin. Ylli 35-vjeçar argjentinas po përgatitet të luajë sot, kundër Australisë, ndeshjen e 1000-të të karrierës së tij si profesionist.

Një rekord i arritur vetëm nga një lojtar argjentinas, Javier Zanetti, i cili e përfundoi karrierën e tij me 1102 ndeshje dhe kur ishte 40 vjeç.

 

Kështu Messi i bashkohet dy futbollistëve të tjerë ende aktivë, të cilët gjithashtu kanë kapërcyer një mijë sfida të karrierës profesionale: Dani Alves (39 vjeç) dhe… Cristiano Ronaldo (37), i cili arriti atë pikë në mars 2020.Nga 999 ndeshje të luajtura deri më tani, 778 ishin me skuadrën e Barcelonës, 168 për kombëtaren e Argjentinës dhe 53 me fanellën e PSG-së. Theksi tek numri i paraqitjeve në ndeshjet në fazat finale të Botërorit, ai sot do ta bëjë sfidën 23 në total, pasi tashmë ka kaluar në këtë kapitull Maradonën, i cili ka luajtur 21 ndeshje në Botëror.  /TV Abrëria

spot_img

Të fundit

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca, mbylli punimet e seancës sotme plenare, ku deputetët debatuan me kryeministrin Albin Kurti, për marrëveshjen...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po e mashtron Kuvendin dhe qytetarët për...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se është dakorduar për një marrëveshje emergjence me Serbinë, që mbyll...