Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

Daliq: Kush i nënvlerëson kroatët, pendohet

ISP Broadcast

Kroacia ka siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira të Kupës së Botës e cila po zhvillohet në Katar.

Ata me shumë vështirësi, pas penalltive, e mposhtën Japoninë, por trajneri i tyre, Zlatko Daliq është shprehur shumë i lumtur me këtë arritje.

“Urime djemve, bëmë histori. Ky është kualifikimi i tretë mesin e tetë më të mirëve në botë. Ne luajtëm me guxim dhe luftuam, ky është një rezultat i madh. Luftuam gjithë ndeshjen dhe në fund u shpërblyem”, ka thënë Daliq për “HTV”.

“Ishte sërish një ndeshje e ngjashme, kundërshtari ishte i angazhuar, ne kishim kontrollin e pasimeve, por i shkaktuam problem vetes. Ata patën dy kundërsulme që na nervozuan, pranuam gol dhe në pjesën e parë thamë se nuk do të luanim më pasime të shkurtra dhe kështu dukej më mirë.”, shtoi ai.

Në fund, Dakiq dha një mesazh të fortë për të gjithë rivalët që potencialisht mund ta shohin Kroacinë si kundërshtarë të lehtë.

“Kundërshtari mendoi se ndeshja kishte përfunduar, menduan se do të ishte e lehtë me Kroacinë. Por kurrë mos i nënvlerësoni kroatët! Sa herë që dikush nënvlerëson, ai pendohet. Mund të jemi të vegjël, por jemi gjithmonë besnikë dhe shkojmë deri në fund. Unë vetëm mund t’i përgëzoj lojtarët për atë që kemi ardhur dhe çfarë kemi bërë këtu”, tha në fund Daliq.

Kroacia në çerekfinale do të ballafaqohet me fituesin e ndeshje Koreja e Jugut-Brazili.

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...