Ish Kryeministri Mustafa: Shkelja e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Shkruan: Isa Mustafa Duke komentuar Marrëveshjen e vitit 2013 dhe...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Britani e Madhe, një varkë me emigrantë mbytet në La Mansh

Extra AL PVC

Një numër personash mendohet se kanë vdekur pasi një varkë e vogël emigrantësh u mbyt në orët e para të mëngjesit të sotëm në La Mansh, pranë Kentit në Britani të Madhe.

Autoritetet nuk i kanë konfirmuar ende viktimat.

Një operacion i madh kërkim-shpëtimi filloi nga autoritetet britanike, pas raportimeve për një incident rreth orës 03:40 GMT.

Rojat bregdetare, marina franceze dhe një ambulancë ajrore u dërguan për ndihmë.

Një anije peshkimi, e cila ishte gjithashtu në zonë, ndihmoi në shpëtim.

U përfshinë gjithashtu helikopterë të rojës bregdetare, HM nga Lydd dhe Lee on Solent.

Shërbimi i Ambulancës në Bregun Juglindor tha se u thirr pas raportimeve të incidentit dhe dërgoi ekuipazhe në Dover, Kent, për të ndihmuar në përpjekjet e shpëtimit.

Qeveria britanike tha se ishte në dijeni të incidentit. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Ish Kryeministri Mustafa: Shkelja e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Shkruan: Isa Mustafa Duke komentuar Marrëveshjen e vitit 2013 dhe...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me...

MASH kërkon të kompensohen ditët e humbura të mësimit për shkak të zgjedhjeve, SASHK kundërshton

Ministria e Arsimit dhe Shkencës me shkrim i ka...

Sunny Hill Festival zbulon artistin e parë, konfirmon Burna Boy

Njëri nga emrat më të kërkuar prej festivaleve nëpër...

Ish Kryeministri Mustafa: Shkelja e Kushtetutës është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Shkruan: Isa Mustafa Duke komentuar Marrëveshjen e vitit 2013 dhe Dokumentin për parimet, të vitit 2015 Kurti, në shkrimin e tij të botuar sot në...

Policia kërkon ndihmë në identifikim të dy personave të dyshuar për ‘shpërdorim të pasurisë së huaj’

Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, të cilat do...

MASH kërkon të kompensohen ditët e humbura të mësimit për shkak të zgjedhjeve, SASHK kundërshton

Ministria e Arsimit dhe Shkencës me shkrim i ka informuar shkollat se dy të mërkurat, 24 prilli dhe 8 maji, kur nuk do të...