Të fundit:

Deponohen mbi 1 mijë euro false në një bankë në Fushë-Kosovë

Policia e Kosovës ka nisur hetimet lidhur me një...

NATO uron Shqipërinë në 111 vjetorin e Pavarësisë

Aleanca Veriatlantike (NATO), e ka uruar aleatin e saj...

Lutfiu e ngrit flamurin kombëtar në Bujanoc për nder të 28 Nëntorit (Video)

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginë të...
ISP BroadcastISP Broadcast

Britani e Madhe, një varkë me emigrantë mbytet në La Mansh

ISP Broadcast

Një numër personash mendohet se kanë vdekur pasi një varkë e vogël emigrantësh u mbyt në orët e para të mëngjesit të sotëm në La Mansh, pranë Kentit në Britani të Madhe.

Autoritetet nuk i kanë konfirmuar ende viktimat.

Një operacion i madh kërkim-shpëtimi filloi nga autoritetet britanike, pas raportimeve për një incident rreth orës 03:40 GMT.

Rojat bregdetare, marina franceze dhe një ambulancë ajrore u dërguan për ndihmë.

Një anije peshkimi, e cila ishte gjithashtu në zonë, ndihmoi në shpëtim.

U përfshinë gjithashtu helikopterë të rojës bregdetare, HM nga Lydd dhe Lee on Solent.

Shërbimi i Ambulancës në Bregun Juglindor tha se u thirr pas raportimeve të incidentit dhe dërgoi ekuipazhe në Dover, Kent, për të ndihmuar në përpjekjet e shpëtimit.

Qeveria britanike tha se ishte në dijeni të incidentit. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Pronari i “Bellmondo” në Ferizaj u gjet i vdekur në dhomën e hotelit

Sot në media është raportuar për një rast të...

Ideja e Shqiptarisë

Shkruan: Afrim Kasolli- Çdo shoqëri që të mund të...

Abdixhiku: Zoti i bekoftë shqiptarët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku i...

10 të vdekur nga stuhitë e borës në Ukrainë

Dhjetë persona kanë vdekur nga stuhitë e borës në...

Pronari i “Bellmondo” në Ferizaj u gjet i vdekur në dhomën e hotelit

Sot në media është raportuar për një rast të që ka ndodhur të hënën në mbrëmje në Ferizaj, ku në një lokal është gjetur...

Ideja e Shqiptarisë

Shkruan: Afrim Kasolli- Çdo shoqëri që të mund të orientohet si duhet nuk mund të funksionojë pa një sistem të ideve. Pa këto fundit...

Abdixhiku: Zoti i bekoftë shqiptarët

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku i ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit dhe 111-vjetorit...