Të fundit:

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi...
ISP BroadcastISP Broadcast

Belgjikë, arrestohen shtatë persona për planifikim të një sulmi terrorist

ISP Broadcast

Autoritetet në Belgjikë kanë arrestuar shtatë persona të dyshuar për planifikimin e një sulmi terrorist, njoftoi të enjten zyra e prokurorit federal.

Zyra e prokurorit nëpërmjet një deklarate tha se arrestimet u bënë pas bastisjeve në qytetet Roeselare, Menen, Ostend, Wevelgem dhe Ghent në rajonin Flamand, shkruan Anadolu.

Sipas deklaratës, të arrestuarit kishin lidhje me një grup të lidhur me organizatën terroriste DAESH teksa katër prej tyre ishin çeçenë dhe tre ishin belgë.

Trupi Koordinues i Belgjikës për Analizën e Kërcënimeve (OCAM) raportoi se rreziku i terrorit është në një nivel të moderuar pas zhvillimit.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi...

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë në Milot. Nga pamjet të cilat ka siguruar TV Arbëria, shihet se njësitet relevante kanë dalur...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi në Ferizaj bënte kalkulime ta rëzonte FC Malishevën nga Superliga. Ai tha se Agim Ademi kishte...

Gazetari i sportit Arlind Sadiku, thotë se ekipi i ‘FC Malishevës’ duhet të merret shembull për organizim të mirë

Gazetari i sportit, Arlind Sadiku, ishte i ftuar sot në emisionin 'Rock 'N' Roll Football', ku foli për ekipet futbollistike të Kosovës. I pyetur për...